Незважаючи на значні успіхи, досягнуті у світі щодо зниження захворюваності на кір, на частку цієї хвороби припадає понад 10% смертей серед дітей віком до 5 років. За оцінкою ВООЗ, у 2005 р. від кору загинуло більше ніж 345 тис. осіб. Стратегічний план по кору і вродженій краснушній інфекції в європейському регіоні ВООЗ має на меті елімінацію кору і краснухи, а також викорінення вродженої краснушної інфекції до 2010 р.

Кір і краснуха продовжують залишатися однією з важливих проблем охорони здоров’я в Україні.

Останній спалах кору почався в середині 2005 р. у м. Києві й Київській області, при цьому пік епідемічного підйому припав на січень – лютий 2006 р. Усього за цей період було зареєстровано понад 45 тис. випадків захворювання на кір, з них 5 випадків були летальними.

Особливостями цього епідемічного підйому захворюваності були висока інтенсивність епідемічного процесу, охоплення всіх регіонів і висока питома вага документально щеплених осіб. Випадки кору реєструвалися переважно в старших вікових групах, при цьому близько 65% випадків спостерігалося серед осіб віком 15-29 років.

Таким чином, в Україні виявлено значну кількість осіб, сприйнятливих до кору, переважно віком 16-29 років. Європейське регіональне бюро ВООЗ, Європейський центр по контролю за захворюваннями рекомендують Міністерству охорони здоров’я України провести додаткову імунізацію проти кору і краснухи всьому населенню віком 16-29 років у квітні 2008 року.

Проведення КДІ в університеті буде здійснюватися в тісній співпраці медичних працівників і адміністрації студентського активу. Сьогодні проводиться підготовча робота до проведення імунізації, уточнення списків студентів, які підлягають щепленню, визначається потреба у вакцині, витратних матеріалах, формуються медичні бригади працівників, які будуть задіяні в кампанії. Закликаю усіх студентів відповідально поставитись до цього заходу задля власного здоров’я.

М.В.Шамардак, зав. поліклініки