14 квітня в Малому залі ЦКМ НТУУ “КПІ” пройшов перший відкритий чемпіонат нашого університету з інтелектуальної гри “Що? Де? Коли?”. Думаю, переважна більшість капеішників хоч раз у житті дивилася телевізійну версію цієї гри, а меншість (цікаво, чи є такі?) хоча б чула про неї.

Ідея ж проведення власного чемпіонату зі “Що? Де? Коли?” в КПІ виникла досить давно: “знавці-ентузіасти” з різних факультетів організували команду, яка вже кілька років достойно представляє наш університет на міському, всеукраїнському та навіть міжнародному рівнях. Наприкінці 2005 року вперше було проведено чемпіонат НТУУ “КПІ” з Брейн-рингу, що також є різновидом інтелектуальних змагань-розваг. І ось, нарешті, відбувся і студентський чемпіонат зі “Що? Де? Коли?”. Це інтелектуальне шоу було організовано Науковим товариством студентів та аспірантів НТУУ “КПІ” за підтримки Київського міського клубу знавців на чолі з Г.Бабенко. Про подробиці цього дійства розповідає один з ініціаторів створення капеішного клубу знавців, член президії НТСА НТУУ “КПІ” студент ФС Сергій Ставрояні:

“У першому відкритому чемпіонаті НТУУ “КПІ” зі “Що? Де? Коли?” взяли участь 14 наших команд, дві з Києво-Могилянської академії та одна, що представляла Київський національний університет ім.Т.Шевченка. Гості грали без зарахування балів, а лише для перевірки власних сил. Відзначилися вони перш за все оригінальними назвами: “Цвинтар талантів” та “Кубик”. Вимоги щодо складу команд не обмежувалися статтю, курсом навчання чи факультетською (інститутською) приналежністю. Хлопці й дівчата могли створити команди як на основі факультету, так і просто з кола друзів.

Гра проходила в три тури (по 12 запитань в кожному). Команди слухали запитання й протягом хвилини мали написати відповідь на листочку, який “ластівки” – помічники суддів – приносили комісії. Переможець – той, хто дав найбільше правильних відповідей. Все дуже просто, на перший погляд. Та щоб грати в “Що? Де? Коли?”, потрібно мати не тільки широку ерудицію, але й логічне мислення, інтуїцію, бути кмітливим та уважним. Питання для чемпіонату підготував його ведучий Юрій Вашкулат. Вони стосувались різних галузей знань, щоб ні “гуманітаріям”, ні “технарям” не було образливо. За підсумками гри головою суддівської комісії Максимом Русовим було названо трійку найкращих команд. Це “Активний опір” (РТФ) – 18 балів, “Фенікс” (ФІОТ) – 12 балів і “Танцюють всі!” – також 12 балів. Наступного дня (15 квітня) ці три команди-переможниці та ветерани КПІ зі “Що? Де? Коли?” збірна “Далі нікуди” виступили на київському чемпіонаті з цієї інтелектуальної гри. Гравці “Далі нікуди” стали срібними

призерами столиці, а от на всеукраїнському чемпіонаті, що проходив 7-9 травня в Харкові, – найкращими! Їхній результат склав 61 правильну відповідь із 75. Це дуже результативна гра – КПІ може пишатися своїми інтелектуалами. Ось вони: Вашкулат Юрій, Русов Максим, Яковлєв Сергій, Голембіовська Анастасія, Голіков Олександр, Новаков Олексій та Чіванова Софія.

Хочу від імені організаторів й учасників капеішного чемпіонату зі “Що? Де? Коли?” подякувати адміністрації РТФ за надання приміщення для тренувань команд клубу з інтелектуальних ігор при НТСА НТУУ “КПІ” (які, до речі, проводяться щопонеділка з 16 до 18 год. у 109 аудиторії), спонсору чемпіонату кінотеатру “Кінопанорама” та підтримці з боку адміністрації університету, зокрема проректору з науково-педагогічної роботи Г.Б.Варламову. Рівень команд був, звичайно, різним, але те, що такий чемпіонат відбувся, – вже велике досягнення. Сподіваюсь, що кількість бажаючих грати в “Що? Де? Коли?” щороку зростатиме, а чемпіонат з цієї інтелектуальні гри стане гарною традицією в КПІ.

May 22, 2006 || Автор: Записала Майя Заховайко

Дата події