9 червня 2023 року у Львові на базі Львівської політехніки відбулася міжнародна конференція «Інтернаціоналізація як ключ до відбудови: Перший рік твіннінгу», Організувала її британська консалтингова компанія Cormack Consultancy Group.

Від КПІ ім. Ігоря Сікорського участь у заході взяв начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності Андрій Шишолін, який є координатором цього проєкту співпраці.

Захід мав на меті підсумувати результати першого року надання допомоги британськими університетами українським університетам у їхній спроможності вести далі свою діяльність попри виклики війни.

​У межах твіннігу партнером КПІ є Університет Шеффілду, що входить до 100 найкращих університетів світу.

За рік співпраці маємо такі вагомі результати. А саме:

-​отримано благодійну допомогу — 20 000 фунтів стерлінгів на реконструкцію бомбосховищ КПІ ім. Ігоря Сікорського;

-​триває організація безплатного передання обладнання для Центру суперкомп’ютерних обчислень КПІ;

-​розпочалася реалізація проєкту з English Language Teaching Centre в Університеті Шеффілду, в ході якого 113 викладачів КПІ ім. Ігоря Сікорського проходять інтенсивні курси з методології викладання предметів з використанням англійської мови як посередника (коштом британської сторони);

-​триває спільний проєкт Building back better — з формування стартап-середовища для повоєнної відбудови України;

-​подано проєкт на грант Британського космічного агентства;

- активно розвивається співпраця бібліотек і багато іншого.

У ході конференції керівник Cormack Consultancy Group Чарльз Кормак дав узагальнену інформацію про отримані результати. Зокрема:

- британські університети надали допомоги й послуг на суму близько 50 млн фунтів стерлінгів;

- понад 12 000 українських студентів і викладачів отримали безплатний доступ до платформи вивчення англійської мови Reallyenglish;

- 25 українських університетів отримали безплатний доступ до платформи освітніх курсів FutureLearn;

- 33 пари британських та українських університетів отримали грантову допомогу на спільні дослідницькі проєкти;

- 6 пар університетів отримали грантову допомогу на розроблення та створення програм подвійних дипломів.

На заході провели мозковий штурм щодо уточнення потреб українських університетів в контексті підтримання сталості надання ними освітніх послуг і проведення наукових досліджень.

Спільними зусиллями ідентифіковано такі потреби.

1. Гарантування фізичної безпеки в кампусах: підтримка відновлення бомбосховищ та укриттів.
2. Забезпечення розвитку освітньої та дослідницької інфраструктури: обладнання для дистанційної освіти й обладнання для лабораторій.
3. Спільні наукові проєкти й мобільність персоналу для розширення партнерств.
4. Доступ до цифрових інструментів — хмарних сховищ і ліцензій — на спеціалізоване програмне забезпечення.

Крім того, задекларовано основні плани на наступний рік.

- Залучити 50 університетів до співпраці у дослідженнях.
- Розробити 5–7 програм подвійних дипломів.
- Запустити проєкт з розбудови потенціалу.
- Розробити спільні освітні програми між університетами-побратимами, а також програми мікрокредитування (короткострокові освітні програми).
- Розвивати можливості вивчення англійської мови.
- Підтримати розвиток програм перепідготовки для ветеранів.
- Підтримувати розвиток програм, спрямованих на фізичне й психічне здоров’я українських студентів та академічного / управлінського персоналу.