Шановні київські політехніки. За минулу добу (20-21 квітня 2022 року) за інформацією Генерального штабу ЗСУ загострилися бойові дії по усій лінії зіткнення в Харківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській та Херсонській областях. Ключовим напрямком наступу Росії став Донбас. Важкі бої велися на харківському напрямку. Ракетні удари було нанесено по містах Харкову, Миколаєву. Є людські жертви серед мирного населення.

Продовжувалася героїчна оборона оточеного Маріуполя. Президент Зеленський запропонував обміняти російських військовополонених на організацію гуманітарного коридору для виходу людей.

Генсек ООН закликав росію та Україну організувати великодню гуманітарну «тишу» з 21 по 24 квітня. МЗС України підтримало пропозицію ООН щодо чотириденного перемир’я на Великдень.

Президент України Володимир Зеленський прийняв главу Європейської ради Шарля Мішеля. Обговорили санкції проти Росії, оборонну та фінансову підтримку нашої держави й відповіді для анкети щодо відповідності критеріям ЄС. Нагородив 203 військовослужбовця ЗСУ, з них 49 посмертно. П’ятьом присвоєно звання Герой України посмертно.

За інформацією віце-прем’єр міністра Ірини Верещук гуманітарний коридор з Маріуполя сьогодні не спрацював так, як планувалося. Через відсутність контролю з боку військових не відбулося належне припинення вогню. Завтра спроби евакуації людей з Маріуполя будуть продовжені.

Ректорат та Оперативний штаб університету сконцентрували свої зусилля на вирішенні наступних завдань:

1. Тривала перша хвиля вибору дисциплін здобувачами бакалаврату. Станом на 20.04.2022 можливістю обрати бажані дисципліни з загальноуніверситетського каталогу вже скористалося близько 59% студентів;

2. КПІ приєднався до "Ініціативи Єднання", яка полягає у співпраці університету України з університетом-побратимом Великої Британії схожого профілю. До цієї співпраці можуть долучатися університети США, Канади та ЄС. На сьогодні наміри стати членами «Ініціативи Єднання» висловили 40 університетів Британії, понад 80 університетів США й 50 з країн ЄС.

3. Надіслані до Державного космічного агентства України пропозиції щодо співпраці з Польською космічною агенцією, які напрацьовані Радою Космічної програми університету;

4. Підготовлено комплект документів на об'єкт національного надбання "Комплекс експериментальних стендів для досліджень та випробувань виробів космічної техніки" та направлено до МОН для отримання фінансування у 2022 році;

5. Проведено он лайн день відкритих дверей ІПСА;

6. Активно працював гуманітарний штаб:
- до Чернігівської політехніки передано закуплену плівку для оклеювання вікон, 2 акумулятори для Камазу та ліки;
- до ЗСУ, викладачами - волонтерами ФММ, передано 400 л молока "Галичина;

7. В студмістечку цілодобово працювала аварійно-диспечерська дільниця, яка у разі необхідності виконувала профілактичні заходи та оперативно ремонтувала інженерні мережі гуртожитків;

8. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету та надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

9. На території КПІ належним чином забезпечувався правопорядок. Працювали пости Національної поліції, Територіальної оборони Департаменту безпеки КПІ, два автопатрулі;

10. Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 1, 4, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 29, 30, 32, 35-го навчальних корпусів і Державного політехнічного музею, виконали повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

11. На постійній основі здійснювалася перевірка енерго-теплозабезпечення, систем оповіщення, зв’язку, інженерних мереж, роботи резервних ліній;

12. Працівники департаменту господарської роботи виконали гідравлічні випробовування пожежних гідрантів по території Університету;

13. Фахівці університету з озеленення провели часткове кронування зелених насаджень навколо навчальних корпусів та по вулиці Політехнічній;

14. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського" для забезпечення усім необхідним людей, які перебувають на території Університету.

Для бажаючих підтримати Фонд наводимо його реквізити: https://send.monobank.ua/jar/74L9hT75Nn.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.
Бережіть себе, своїх рідних, друзів і близьких.

М. Згуровський