Шановні київські політехніки! За минулу добу (18-19 квітня 2022 року) за інформацією Генерального штабу ЗСУ загострилися бойові дії по усій лінії зіткнення в Харківській, Луганській, Донецькій та Херсонській областях. Ракетні удари було нанесено по Київській області і по містах Харкову, Миколаєву і Львову. У Львові загинуло 7 мирних жителів, 11 поранених, серед них 1 дитина.

Продовжувалася героїчна оборона оточеного Маріуполя. Українські військові відкинули ультиматум про його здачу.

Президент України Володимир Зеленський Президент Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Обговорив з президентом Литви Ґітанасом Науседою, прем’єр міністрами Болгарії і Хорватії ситуацію в зоні бойових дій і в Маріуполі, шляхи дієвої підтримки України. Провів нараду з урядовцями, на якій було розглянуто план післявоєнного відновлення та розвитку країни. Нагородив 192 військовослужбовця ЗСУ, 24 з них посмертно.

За інформацією керівника Луганської обласної військової адміністрації Сергія Гайдая станом на 18 квітня на Луганщині (на сьогодні одному з найбільш небезпечних регіонів України) евакуацію проводитимуть із Попасної, Рубіжного, Гірської громади, Сєвєродонецька, Лисичанська. В цих населених пунктах у разі припинення вогню, будуть відкриті "гуманітарні коридори».

Ректорат та Оперативний штаб університету сконцентрували свої зусилля на вирішенні наступних завдань:

1. Розпочато кампанію з обрання студентами вибіркових дисциплін із загальноуніверситетського каталогу на 2022-2023 навчальний рік. Вибір здійснюється за допомогою сервісу my.kpi.ua. До 5 травня відбудеться остаточне формування складу груп для вивчення вибіркових дисциплін;

2. В рейтингу університетів за показниками цитованості в Scopus 2022 КПІ ім. Ігоря Сікорського покращив свою позицію: з 5-го місця в 2021 році піднявся на 4-те місце в 2022 році;

3. Продовжено читання Лекцій Академією цифрових технологій і підприємництва в межах Альянсу університетів міст-побратимів м. Гуанчжоу. Наступна лекція – 21 квітня. Тема: Entrepreneurship in Creative Tourism: Insights for Post-pandemic Re-emergence. Для отримання доступу до участі в наступних програмах (англійською мовою) доступна реєстрація на сайті;

4. З метою надання можливостей для захисту дисертацій аспірантам спеціальності 136 "Металургія" подано та зареєстровано на акредитацію в НАЗЯВО акредитаційну справу відповідної освітньої програми;

5. Відбулася зустріч із першим заступником голови Солом‘янської районної в місті Києві державної адміністрації Смиком Олександром Петровичем, на якій напрацювали план робіт по благоустрою ділянок, які розташовуються навколо Університету вздовж проспекту Перемоги;

6. Для студентів та працівників у приміщенні Соціальної служби, кризовим центром цивільної та військової медицини МЕД.ПАТРІОТ під керівництвом тренерки Ганни Майбороди, проведено тренінг з домедичної допомоги «Вчусь рятувати життя»;

7. Завершено обробку та оприлюднено результати моніторингу студентів щодо поновлення навчального процесу. Станом на 17.04 здійснено опитування 17481 студентів (94,8% від контингенту денної форми навчання). З них 17246 вийшли на зв'язок та обрали синхронну, асинхронну, змішану форми навчання.

8. В студмістечку цілодобово працювала аварійно-диспетчерська дільниця, яка у разі необхідності виконувала профілактичні заходи та оперативно ремонтувала інженерні мережі гуртожитків;

9. Сталась аварія міських тепломереж КП "Київтеплоенерго", у зв’язку з чим в гуртожитках 11, 13, 14, 15, 22 відключено гаряче водопостачання.
Орієнтовані терміни відновлення (за інформацією КП "Київтеплоенерго") – 14:00 19.04.2022;

10. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блокпостах по периметру території університету та надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

11. На території КПІ належним чином забезпечувався правопорядок.

12.Працювали пости Національної поліції, Територіальної оборони Департаменту безпеки КПІ, три автопатрулі;

13. Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 1, 4, 5, 6, 7, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 30, 32, 35-го навчальних корпусів і науково-технічної бібліотеки, виконали повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

14. Працівники департаменту господарської роботи виконали ремонт та відновлення електричних опор по вулиці Політехнічній.

15. Продовжуються роботи з благоустрою в новоствореному парку за 28-им навчальним корпусом вздовж вулиці Борщагівської;

16. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського" для забезпечення усім необхідним людей, які перебувають на території Університету. Отримано 1,5 т гуманітарної допомоги: молочна продукція та макаронні вироби.

Для бажаючих підтримати Фонд наводимо його реквізити: https://send.monobank.ua/jar/74L9hT75Nn.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх рідних, друзів і близьких.

М. Згуровський