24 березня НТУУ «КПІ» відвідала делегація тренерів Агенції з розвитку міжнародного співробітництва МЗС Ізраїлю (МАШАВ) та Міжнародного навчального центру «Кармель» ім. Голди Меїр (МСТС).

До складу делегації входили тренери Катерина Руденко та Наталія Мазор, а також координатор проектів Посольства Держави Ізраїль в Україні Ольга Цуприкова. У зустрічі з ними взяли участь начальник відділу міжнародних проектів Департаменту міжнародного співробітництва університету Сергій Шукаєв, директор Інституту післядипломної освіти НТУУ «КПІ» Інна Малюкова, викладачі, студенти і аспіранти університету.

Зустріч проходила у форматі ознайомчого семінару, який розпочала Катерина Руденко презентацією Агенції з розвитку міжнародного співробітництва МЗС Ізраїлю. Вона розповіла про діяльність МАШАВ, її напрями, мету, проекти і умови участі у них.

Створена у 1958 році за ініціативою тодішнього міністра іноземних справ Ізраїлю Голди Меїр, ця організація працює задля сприяння прогресу країн, які розвиваються. Вона надає їх представникам інформацію про технології та ноу-хау, які успішно використовуються в Ізраїлі, з метою їх подальшого впровадження на батьківщині. Напрями, за яким працює МАШАВ, такі: медицина та здоров’я населення, сільське господарство та продовольча безпека, освіта, розвиток сільських районів і міст, підприємництво, суспільний розвиток, гендерна рівність, гуманітарна допомога.

Що стосується навчання, яке організує МАШАВ, то воно має одну особливість: переважна більшість її програм розрахована на професіоналів, які вже мають кваліфікацію в певних галузях і після проходження навчання в МАШАВ зможуть поширювати нові знання та вміння в своїх країнах. За останні роки навчання за такими програмами пройшло понад 280 000 фахівців з різних держав. Здійснюється воно однією з п’яти мов – російської, англійської, іспанської, французької чи арабської. Нині один з проектів МАШАВ реалізується в чотирьох південних областях України – Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорозькій.

Розповіла Катерина Руденко і про програми Міжнародного навчального центру «Кармель» (МСТС – MASHAV Carmel Training Center), який також був створений за ініціативою Голди Меїр у 1961 році. Його діяльність має гендерне спрямування, хоча в програмах бере участь і певний відсоток чоловіків. Напрями діяльності – розвиток приватного підприємництва і малого бізнесу, сталий суспільний розвиток, дошкільна освіта і виховання.

Виступ Наталії Мазор був присвячений питанням нетворкінгу – мистецтву створювати і розвивати мережі професійних зв’язків, та використовувати їх у бізнесі. Надзвичайно цікавим для слухачів був приклад самопрезентації в таких мережах протягом 60 секунд, і розповідь про прийоми, які роблять таку презентацію ефективною. Нетворкінг-групи працюють в багатьох країнах. Нині вони стали одним доволі потужних інструментів просування бізнес-проектів.

Під час обговорення презентацій учасники вийшли на низку питань, цікавих для студентів і аспірантів КПІ. Передусім, звісно, для слухачів університетської Стартап-школи «Sikorsky Challenge». Тож, швидше за все, після цієї зустрічі будуть і інші, присвячені вже цілком конкретним напрямам і програмам.

Дата події