4 вересня Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» відвідав президент компанії «Boeing International» Марк Аллен. Компанія ця займається усіма міжнародними контактами і контрактами одного з найбільших і найвідоміших у світі виробників авіаційної та космічної техніки – корпорації «Boeing» (США).

Марка Аллена супроводжували співробітники компанії та керівники головного партнера корпорації «Boeing» в Україні – компанії «Прогресстех-Україна», яка входить до групи компаній з надання високоінтелектуальних послуг в авіакосмічній та авіатранспортній галузях у країнах Європи та Північної Америки «Прогресстех»: віце-президент компанії «Boeing International» Сергій Кравченко, генеральний директор «Boeing-Україна» Михайло Янчишин, директор з розвитку бізнесу «Прогресстех-Україна», голова ради директорів групи компанії «Прогресстех» Володимир Кульчицький, директор «Прогресстех-Україна» Андрій Фіалковський, керівник програм і проектів підготовки та підвищення кваліфікації персоналу «Прогресстех-Україна» Максим Гладський та інші.

Гостей зустрічали ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, директор Механіко-машинобудівного інституту (ММІ) НТУУ «КПІ» член-кореспондент НАН України Микола Бобир, викладачі та наукові співробітники університету.

Знайомство з університетом для Марка Аллена почалося з Науково-технічної бібліотеки. Потім була прогулянка Алеєю слави університету, де Михайло Згуровський стисло розповідав гостю про життя та здобутки видатних науковців і конструкторів, погруддя яких на ній встановлено. Під час цієї екскурсії представники корпорації «Boeing» і компанії «Прогресстех-Україна» зустріли трьох випускників університету в мантіях магістрів. Президент «Boeing International» вступив з ними у жваву розмову, з’ясував, що вони щойно закінчили теплоенергетичний факультет, поцікавився, чим конкретно вони збираються займатися, і насамкінець сфотографувався з ними на пам’ять про зустріч на тлі пам’ятника видатному авіадвигунобудівникові Олександру Мікуліну.

Після цієї затримки гості оглянули експозицію Державного політехнічного музею, де дізналися про історію та сьогодення університету і детально ознайомилися з експонатами Відділу авіації та космонавтики. Особливо зацікавили Марка Аллена експонати, пов’язані з особистістю Ігоря Сікорського, ім’ям якого названо цей підрозділ музею, і який назавжди увійшов в історію як один із фундаторів авіабудівної галузі як України, так і Сполучених Штатів.

Гості також відвідали навчально-наукову лабораторію ім. С.П.Тимошенка Механіко-машинобудівного інституту та Спільний навчально-науковий центр КПІ та компанії «Прогресстех-Україна», відкритий на базі цього інституту влітку 2014 року. Основним профілем цього Центру є підготовка інженерів-механіків для роботи в авіаційній промисловості, тож через його приміщення проходить більшість потенційних співробітників компанії «Прогресстех-Україна», які мають нагоду долучитися до проектів відкритого вже цього року в Києві Інженерного центру корпорації «Boeing».

Після огляду Спільного навчально-наукового центру Марк Аллен поспілкувався з представниками університетських медіа.

«Спадщина. Більше всього мене вразила історична спадщина, яку зберігає ваш інститут. Коли я ходив музеєм, то побачив, що багато з випускників КПІ змінили світ і зробили багато відкриттів, які використовуються в усіх галузях науки і техніки», – відповів він на запитання, що саме найбільше сподобалося йому під час відвідин кампусу КПІ.

На запитання, чи планується продовження співпраці корпорації «Boeing» з НТУУ «КПІ», Марк Аллен відповів: «Ні! Ми будемо її розширяти, поглиблювати, робити її значно більшою. Бо наше партнерство ґрунтується на дуже простій ідеї: нам потрібно більше інженерів для нашого Інженерного центру «Boeing» в Україні, який ми створюємо спільно з компанією «Прогресстех-Україна». Значить нам потрібно більше кращих випускників КПІ, які прийдуть і працюватимуть разом з нами… І я зроблю все можливе, щоб не продовжувати, а розширювати і зміцнювати співпрацю між КПІ, «Прогресстех-Україна» і «Boeing»!»

А потім, під час обговорення в історичному залі Вченої ради університету вражень від зустрічі, Марк Аллен подарував колективу університету ошатну книгу-альбом, присвячену столітньому ювілеєві корпорації «Boeing», яке відзначатиметься наступного року. Книга щойно побачила світ і містить унікальні матеріали з історії корпорації. Михайло Згуровський, у свою чергу, передав гостеві сувеніри на згадку про Україну та про візит до НТУУ «КПІ».

А на завершення зустрічі, вже за традицією, її учасники поклали квіти до пам’ятника колишньому викладачеві КПІ, видатному українському вченому-механіку, який багато років жив і працював у США, Степану Прокоповичу Тимошенку.

Лист президента Boeing International ректору КПІ

Дата події