Ви є тут

Освіта в Японії: знайомство зблизька


2012.03.20 Ярмарок "Освіта в Японії"

20 березня в Центрі культури і мистецтв НТУУ "КПІ" пройшов ярмарок "Освіта в Японії". У церемонії відкриття ярмарку взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката, ректор НТУУ "КПІ" академік НАН України Михайло Згуровський, а також представники Міністерства  освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти Японії та Українсько-Японського центру НТУУ "КПІ".

"Сьогодні ми є учасниками і свідками взаємопроникнення культур, освітніх і наукових сфер Японії та України, – наголосив під час церемонії відкриття ярмарку ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський. – Це є запорукою майбутньої співпраці України і Японії заради збереження миру на Землі, заради розвитку з урахуванням вищих цінностей світової цивілізації та на засадах ідеології сталого розвитку".

Додамо, що особливої ваги цьогорічному ярмарку додало те, що проходив він у рік відзначення 20-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією.

Це вже другий ярмарок японських вишів у КПІ. Перший відбувся минулого року і засвідчив, що українським студентам надзвичайно цікаво все, що стосується культури, науки і освіти в Японії. Торішній ярмарок був затьмарений страшною трагедією – Великим східно-японським землетрусом та аварією на атомній станції Фукусима-1, яка сталася в день його відкриття. Проте цього року зловісна тінь тих подій уже не впливала на настрій і загальну тональність ярмарку. Понад те, спогади і схожий досвід подолання ядерних випробувань, що випали на долі наших країн, зробив спілкування лише теплішим. 

Організатором ярмарку виступив Українсько-Японський центр НТУУ "КПІ" за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України,  Посольства Японії в Україні, Міністерства освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії, Японського агентства  міжнародного співробітництва (JICA).

Про особливу роль, що відіграє нині Українсько-Японський центр університету у справі зміцнення міжнародних зв'язків нашої держави,  сказав у своєму вітальному слові директор Департаменту зв'язків із закордонним українством та культурно-гуманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України Володимир Яценківський: "На окрему увагу в контексті розвитку співпраці між Україною та Японією у сфері освіти і науки заслуговує діяльність Українсько-Японського центру Київського політехнічного інституту, яка значною мірою сприяє популяризації японської культури в Україні, реалізації конкретних українсько-японських проектів різноманітної спрямованості, встановленню прямих контактів між нашими народами".

Участь у ярмарку взяли університети Кіото, Ойта, Нагоя, Ріцумейкан, Тойо, Тохоку, Хоккайдо, Цукуба та Шідзуока. Варто зауважити, що цього року заходи в рамках ярмарку не обмежилися лише презентаціями в залі та фойє Центру культури і мистецтв КПІ. Напередодні професори японських університетів прочитали студентам кілька лекцій з різноманітних дисциплін. Проте, основна його частина прийшлася, звісно, на 20 березня. Представники японських університетів спочатку зробили надзвичайно докладні презентації своїх навчальних закладів у Великому залі ЦКМ.  А після закінчення офіційної частини біля стендів, що були розгорнуті у фойє, вони відповіли на численні запитання студентів і аспірантів, які виявили бажання ближче ознайомитися з можливостями і умовами навчання в їх університетах. Варто відзначити, що така форма знайомства з вишами країни, яка на весь світ уславилася рівнем технологій і здобутками в науці (насамперед, звісно, у прикладних її галузях), припала відвідувачам ярмарку до смаку – біля стендів деяких університетів навіть утворювалися невеличкі натовпи. Проте жоден з тих, хто виявив цікавість до тих або інших аспектів навчання в Японії, не залишився без відповіді.

Дмитро Стефанович

Другий ярмарок японських університетів «Освіта в Японії»Другий ярмарок японських університетів «Освіта в Японії»Другий ярмарок японських університетів «Освіта в Японії»Другий ярмарок японських університетів «Освіта в Японії»Другий ярмарок японських університетів «Освіта в Японії»Другий ярмарок японських університетів «Освіта в Японії»Другий ярмарок японських університетів «Освіта в Японії»Другий ярмарок японських університетів «Освіта в Японії»Другий ярмарок японських університетів «Освіта в Японії»Другий ярмарок японських університетів «Освіта в Японії»Другий ярмарок японських університетів «Освіта в Японії»Другий ярмарок японських університетів «Освіта в Японії»

19-20 березня 2012 року  Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ» вдруге проводить Ярмарок японських університетів «Освіта в Японії».

Організатори Ярмарку:  Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ» за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України,  Посольства Японії в Україні, Японського агентства  міжнародного співробітництва (JICA).

Цілі заходу:

  • ознайомлення представників  університетів Японії з системою освіти, організацією наукових досліджень та умовами навчання студентів  в Україні;
  • ознайомлення українських студентів,  аспірантів, молодих вчених, учнів  середніх шкіл України з освітніми програмами університетів Японії та з можливостями отримання освіти в Японії;
  • налагодження міжуніверситетського співробітництва.

Для участі в Ярмарку «Освіта в Японії» в Україну прибуде делегація Міністерства освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії та представники університетів Японії (Кіото, Ойта, Нагоя, Ріцумейкан, Тойо, Тохоку, Хоккайдо, Цукуба, Шідзуока).

 Планується проведення зустрічей представників університетів Японії з представниками університетів України з питань міжнародного співробітництва в галузі освіти,  науки, культури.

Студенти університетів України матимуть можливість 19 березня (понеділок)  з 12:30 до 14:00 прослухати профільні лекції професорів японських університетів.

Відкриття Ярмарку «Освіта в Японії» відбудеться  20 березня у Центрі культури та мистецтв НТУУ «КПІ» (проспект Перемоги, 37) о 12.30 (вівторок).

На відкритті Ярмарку плануються виступи представників Міністерства освіти і науки, молоді  та спорту України та Міністерства освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії, керівництва НТУУ «КПІ», Посольства Японії в Україні, керівництва Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ». 

Важливими складовими стануть презентації університетів Японії, бесіди та індивідуальні консультації для студентів і аспірантів університетів України.

Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ» запрошує всіх бажаючих відвідати Ярмарок і ближче ознайомитися з культурою Японії та можливостями навчання у її університетах.

До участі в заходах запрошуються представники ЗМІ.

Детальнішу інформацію можна отримати у менеджерів Департаменту міжнародного співробітництва: 

  • Огородника Євгена Анатолійовича за тел. (044) 204 84 75;
  • Луговської Катерини Олександрівни за тел. (044) 204 82 67;

менеджера Українсько-Японського центру НТУУ «КПІ» 

  • Брондзі Ольги Олегівни за тел.(044) 236-69-79
x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій