31 січня НТУУ «КПІ» відвідав президент Американської бізнес-асоціації російськомовних професіоналів (American Business Association of Russian-Speaking Professionals - AmBAR) Андрій Кунов. Ця організація об’єднує російськомовних спеціалістів, які працюють у провідних компаніях Силиконової долини, і нині налічує понад 1900 членів – інженерів, правників, маркетологів, фінансистів, представників венчурних фондів та працівників інших галузей. AmBAR є головним організатором щорічної інвестиційно-технологічної конференції «Відкриті двері в Силиконову долину» (СВОД).

Про університет та його діяльність розповів гостю ректор Михайло Згуровський. Президент асоціації AmBAR також ознайомився з експозицією Державного політехнічного музею НТУУ "КПІ" та діяльністю Наукового парку "Київська політехніка". У зустрічі взяли участь проректор університету Сергій Сидоренко, заступник проректора Борис Циганок, директор Наукового парку «Київська політехніка» Віктор Камаєв, директор Навчально-методичного комплексу «Інститут післядипломної освіти» Інна Малюкова та  представники інших підрозділів університету. 

Головною темою, що її обговорювали учасників зустрічі, було питання налагодження співпраці науковців, аспірантів і студентів КПІ з американськими компаніями, що працюють у сфері високих технологій, та заходів щодо забезпечення ефективної комерціалізації розробок вітчизняних інженерів і науковців. Надзвичайно зацікавили Андрія Кунова напрацювання університету щодо підготовки програми та організації підготовки фахівців у галузі інноваційного менеджменту, які реалізуються в рамках проекту «Міжнародна система підвищення кваліфікації наукових працівників у сфері менеджменту трансферу технологій». Головними виконавцями цього проекту є Навчально-методичний комплекс «Інститут післядипломної освіти», його структурний підрозділ «Український інститут інформаційних технологій в освіті» та департамент міжнародного співробітництва НТУУ КПІ, а його започаткування викликано потребою в ефективних механізмах трансферу, тобто передачі нових технологій в комерційне користування, яка для України є надзвичайно гострою. Тож співпраця з фахівцями з Силиконової долини, де накопичено величезний сучасний досвід комерціалізації розробок та винаходів, може бути для нашої країни дуже корисним.  Одним із перших кроків на шляху налагодження такої співпраці може стати спільний конкурс інноваційних проектів, у підготовці та організації якого мають взяти участь фахівці КПІ та члени асоціації AmBAR. Попередньої домовленості про початок роботи над започаткуванням і організацією такого заходу вже цього року досягнуто.

Дата події