Урочиста церемонія відкриття Навчально-наукового центру НР у НТУУ “КПІ” відбулася 27 квітня за участю М.Ю.Ільченка – проректора з наукової роботи, Герберта Растбіхлера – керуючого директора НР у країнах Центральної та Східної Європи, Сергія Савенка – генерального директора НР в Україні та інших гостей. Основне завдання проекту, реалізованого в рамках програми “Міжнародний інститут технологій НР” (МІТ НР), полягає у вдосконаленні підготовки ІТ-фахівців та забезпеченні доступу студентів і викладачів до найсучасніших технологій.  Навчально-науковий центр НР у НТУУ “КПІ” – перший центр, відкритий у рамках програми МІТ НР в Україні. Компанія НР надала сучасне обладнання для здійснення інноваційного освітнього проекту. Центр має міжфакультетський статус, що забезпечує доступ до ресурсів НР студентам 125 спеціальностей.

НТУУ “КПІ” став одним з-понад 20 ВНЗ країн Центральної та Східної Європи, що приєдналися до програми МІТ НР. Її було створено в 2008 р.  для російських вузів, а вже за рік вона стала міжнародною: “Програма МІТ НР отримала безліч позитивних відгуків від російських університетів-учасників, і компанія прийняла рішення розширити географію програми, включивши стратегічні для неї ринки, в першу чергу – Україну”, – відзначив керівник програми МІТ НР Ігор Бєлоусов, провідний менеджер по роботі з освітніми, дослідницькими і державними установами НР в Росії.

КПІ приєднався до програми у квітні 2009 року. Заняття в Центрі для студентів стартували з вересня 2009 р. Участь НТУУ “КПІ” в програмі МІТ НР і відкриття Навчально-наукового центру передбачає розробку викладачами спільно з експертами НР спеціальних ІТ-курсів, проведення он-лайн лекцій, організацію спільних студентських проектів HP – НТУУ “КПІ”, проведення досліджень у галузі проектування сучасних засобів обчислювальної техніки і телекомунікаційного устаткування. Серед курсів, що читаються на базі і за сприяння Центру, – “Комп’ютерні мережі”, “Мережеві інформаційні технології”, “Захист інформації в комп’ютерних системах” та ін.

“Корпорація HP в 2009 р. інвестувала близько 3 млрд дол. в ІТ-дослідження, і потреба в таких розробках з кожним роком зростає. Співробітництво з провідними університетами дозволяє передавати наші знання й напрацювання молодим спеціалістам, які вже за кілька років створюватимуть сучасну інфраструктуру країни. За час роботи компанії Hewlett-Packard в Україні ми переконались у високій кваліфікації випускників КПІ і тому вирішили розпочати розвиток програми МІТ НР саме тут”, – поінформував Герберт Растбіхлер.

“КПІ завжди славився своїми науковими школами і високим рівнем підготовки фахівців. Відкриття Центру сприятиме розвиткові у наших студентів глибокого розуміння сучасних технологій та дозволить викладацькому складу в рамках програми МІТ НР обмінюватися досвідом з колегами з провідних університетів Європи”, – розповів керівник Навчально-наукового центру НР Ю.М.Виноградов.

Інф. «КП»

Дата події