3 листопада на засіданні Вченої Ради НТУУ «КПІ» відомому вченому, академіку НАН України, директору Інституту проблем матеріалознавства ім.І.М.Францевича НАН України Валерію Володимировичу Скороходу були вручені відзнаки Почесного доктора університету.
Це почесне звання присуджено Валерію Володимировичу Скороходу рішенням Вченої Ради НТУУ «КПІ» від 1 вересня 2014 року за значний внесок у розвиток матеріалознавства, підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації та плідну діяльність на посаді професора з НТУУ «КПІ».
«Діяльність Валерія Володимировича Скорохода протягом усього його життя тісно пов’язана з Київським політехнічним інститутом. – наголосив, відкриваючи засідання Вченої ради, ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський. – У 1956 році Валерій Володимирович закінчив кафедру металознавства, термічної обробки і фізики металів КПІ та отримав кваліфікацію інженера - металурга. Впродовж 35 років він викладає на кафедрі високотемпературних матеріалів і порошкової металургії, навчає студентів новітнім теоріям і технологіям, поєднуючи навчальний процес з науковими дослідженнями. Валерій Володимирович Скороход не тільки видатний вчений, а й визначний організатор науки, вихователь молоді. Він відіграв видатну роль у реалізації багатьох ініціатив державної ваги в діяльності нашого університету. Це, передусім, організація підготовки фахівців і наукових кадрів вищої кваліфікації в галузі матеріалознавства і на міждисциплінарних напрямах у співпраці з вісьмома факультетами КПІ. У нас Валерій Володимирович Скороход спільно з Інститутом проблем матеріалознавства заснував дві навчально-наукові лабораторії: лабораторію дифузії в тонких шарах на базі кафедри фізики металів і лабораторію високоміцних матеріалів та метастабільних сплавів на базі кафедри порошкової металургії».
Після оголошення засідання Вченої ради університету відкритим Михайло Згуровський і вчений секретар університету Анатолій Мельниченко вручили Валерію Скороходу диплом, мантію, бонет і знак Почесного доктора НТУУ «КПІ».
Видатний український вчений у галузі матеріалознавства та порошкової металургії, академік Національної академії наук України (1990), заслужений діяч науки і техніки України, заступник голови ради Державного фонду фундаментальних досліджень Валерій Володимирович Скороход народився у 1934 році в Києві. У 1956 році він закінчив Київський політехнічний інститут і присвятив себе науковій діяльності у галузі матеріалознавства. Його наукові дослідження присвячені теоретичному опису фізичних і реологічних властивостей порошкових гетерогенних матеріалів з урахуванням їх реальної структури. Вони базуються на останніх досягненнях фізики металів і механіки деформування твердого тіла. Його підходи до розробки матеріалів для новітньої техніки грунтуються на глибокому розумінні фізичних явищ та їх точному кількісному описі. Спираючись на результати експериментів, Валерій Скороход побудував феноменологічну теорію деформування пористих матеріалів; розвинув чіткі уявлення про спікання як реологічний процес, пов’язаний з механізмом надпластичної і дифузійно-в’язкої плинності. Крім того, він розробив методи розрахунку фізико-механічних властивостей багатофазних ізотропних та неізотропних твердих тіл та багато іншого. З 2002 року Валерій Скороход очолює Інститут проблем матеріалознавства ім.I.М.Францевича НАН України, і саме він зробив, можливо, найбільший внесок у перетворення цього науково-дослідного закладу у всесвітньовідомий центр сучасного матеріалознавства.
У слові у відповідь після церемонії нагородження академік НАН України Валерій Володимирович Скороход подякував університету за високу честь, розповів про свою роботу і діяльність очолюваного ним інституту, проблеми, з якими зіткнулася нині українська наука, насамперед – фінансові та пов’язані з ними кадрові, а також про значення і роль КПІ в його житті.