Напередодні виборів до Київради львівський міський голова Андрій Садовий мав зустріч зі студентами КПІ. Тема  зустрічі – "Наука і технології для успішного міста". Львівський голова поділився думками з приводу того, яким має бути по-справжньому успішне місто та як його побудувати. А також розказав молоді, що потрібно для того, аби потрапити в політику, і відповів на запитання. 

– Андрію Івановичу, яке місто є для Вас взірцем успішності?

– Одного ідеального міста, на жаль, не існує. Та є багато таких, котрі досягли високого рівня розвитку в тій чи іншій царині і з яких нам варто брати приклад. Наприклад, говорячи про добре налагоджену транспортну систему, відразу згадуєш Відень. Там майже не буває заторів! Вільно рухається транспорт і в густонаселених містах Китаю. А все через те, що влада сприяє тому, аби жителі країни користувалися громадським транспортом, а не приватними авто. Так, номерний знак у Піднебесній коштує близько 10 000 доларів. А податок на автомобіль такий високий, що є майже еквівалентним вартості самого авто.  Що стосується динаміки розвитку, то тут немає рівних Сингапуру, ну і, знову ж таки, Шанхаю. До речі, зовсім недавно я прочитав дуже цікаву книгу "Сингапурська історія", автором якої є перший прем'єр-міністр Сингапуру Лі Куан Ю, відомий багатьом як батько сингапурського "економічного дива". І я б дуже радив цей твір не лише поціновувачам якісної літератури, а й тим, хто збирається йти у владу.

– У чому, на Вашу думку, полягає секрет ефективного управління містом?

– З власного досвіду скажу, що основне – це професійна команда. Коли я прийшов на посаду мера Львова, я був зовсім новою людиною у політиці. Але я завжди вмів збирати коло себе найкращих, найталановитіших людей. Тільки успішні люди можуть створити успішне місто та успішну країну. Я вишукував кадри по всій Україні, аби оточити себе справжніми професіоналами та майстрами своєї справи. В результаті мені і моїй команді вдалося вивести Львів на зовсім новий рівень: ми розвинули інфраструктуру міста, налагодили водопостачання, побудували сучасне летовище…

– Які поради Ви дали б майбутнім київським управлінцям?

– По-перше, розробити чітку стратегію розвитку міста. По-друге, бути твердими та послідовними у своїх діях. По-третє, бути публічними, мати контакт з жителями столиці. Ну і, звісно, як я вже казав, ретельно добирати команду. А саме, наймати на роботу першокласних фахівців, не зважаючи на їхню партійну приналежність. І на останок, порада і для столичних управлінців, і для всіх людей загалом: завжди пам'ятайте третій закон Ньютона: сила дії дорівнює силі протидії. 

– Що сучасна молодь може зробити для свого міста?

–  Якщо ви бачите, що міська влада діє неефективно, що вона корумпована – не стійте осторонь! Будьте активними, йдіть самі у владу, аби докорінно змінити ситуацію. Як то кажуть: хочете місце під сонцем – створіть власне сонце! Сучасні політики – це "перегній" для молоді, на якому вона згодом має розцвісти та дати плоди. Так що студентство має брати владу у свої руки – це цілком можливо. 

– А з чого варто почати студентам, які у майбутньому бачать себе в політиці?

–  Потрібно не сидіти на місці! Наприклад, у львівській міськраді щороку стажується близько 6 000 студентів, частина з яких потім залишається там працювати. Нещодавно я вирішив підрахувати середній вік працівників одного з наших департаментів. Цифра виявилася приголомшлива – 26 років! Та що там казати, в  мене є начальники департаментів, яким усього по 23-24 роки. Окрім стажування, ми пропонуємо студентству відвідувати безкоштовні семінари, які проводимо двічі на місяць. Так що – було б бажання, а можливості завжди знайдуться!  

Спілкувалася Олена Кір'янова, ДНВР