6 лютого відбулося урочисте підписання Протоколу про наміри щодо співпраці НТУУ «КРІ», корпорації «Науковий парк «Київська політехніка», ТОВ «АЙЛАНД МЕНЕДЖМЕНТ» і ТОВ «Технології природи».

Цей документ створює підґрунтя співпраці університету з компаніями-партнерами щодо впровадження у життя масштабних проектів «POLYTECO SCIENCE CITY» та «ВЛАСНЕ ТЕПЛО».

Обидва проекти є проривними не лише для КПІ, але й для всієї України. На території університету планується побудувати цілий науково-виробничий комплекс загальною площею 251 тис. квадратних метрів – Інноваційне місто КПІ (проект «POLYTECO SCIENCE CITY»). У його будівлях містимуться бізнес-інкубатор, венчурні фонди, лабораторії прототипів, спеціальні приміщення для високотехнологічних виробництв, лекторії, офісні приміщення, коворкінг-центр, готель, заклади харчування. Інноваційне місто КПІ стане середовищем для розвитку наукоємних технологій за допомогою наукових і виробничих площ КПІ, а також міжнародних і вітчизняних високотехнологічних компаній та інвесторів. Зрозуміло, що його база використовуватиметься не лише для дослідницькі і конструкторських цілей, але й для навчання студентів університету.

Невід’ємною частиною Інноваційного міста стане власна енергогенеруюча компанія (проект «ВЛАСНЕ ТЕПЛО»), яка забезпечуватиме весь університет тепловою енергію з використання поновлюваних джерел енергії. Вона покладе край залежності КПІ від централізованого теплопостачання, а значить і від необхідності витрачати на опалення величезні кошти за тарифами, які постійно зростають. Для цього на території університету планується звести 3 теплові станції. Вони забезпечуватимуть безперебійне постачання тепла в житлові та навчальні корпуси (приблизно 90% від річного обсягу від річного обсягу постачання). Крім того, впродовж усього року використовуватимуться когенераційні установки, теплові насоси і сонячні панелі для підігріву води (приблизно 10% від річного обсягу постачання).

Організації-партнери домовились об’єднати зусилля та розподілити напрямки своєї діяльності таким чином:

- НТУУ "Київський політехнічний інститут" виступає замовником Проектів «POLYTECO SCIENCE CITY» та «ВЛАСНЕ ТЕПЛО»;

- Корпорація «Науковий парк «Київська політехніка» виступає як Служба замовника (оператора) в процесі реалізації проектів;

- ТОВ «АЙЛАНД МЕНЕДЖМЕНТ» виступає ініціатором та координатором проекту «POLYTECO SCIENCE CITY»;

- ТОВ «Технології природи» виступає ініціатором та координатором проекту «ВЛАСНЕ ТЕПЛО».

Від імені НТУУ «КПІ» Протокол підписав ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський, від Наукового парку «Київська політехніка» – директор з інтелектуальної власності Ярослав Кологривов, від ТОВ «АЙЛАНД МЕНЕДЖМЕНТ» – голова Богдан Андрейцев і від ТОВ «Технології природи» – віце-президент Геннадій Чорноволов.