Історія університету

Історія КПІ

Кампус КПІ, Корпус № 1, головний корпус

Ідея створення технічного навчального закладу виникла у цукрозаводчиків південно-західного краю. 18 лютого 1880 року при активній підтримці голови київського біржового комітету Н. Хрякова було вирішено відкрити підписку для збору пожертвувань. Накопичені гроші, гарантовані внески меценатів міста та підтримка зі сторони міністра юстиції І.Вітте дозволили 25 листопада 1896 року на приватній нараді в будинку Л.І. Бродського прийняти рішення про заснування в Києві Політехнічного інституту.

Нарис історії: Київський Політехнічний інститут

Видання КПІ - 1995. Нарис історії: Київський Політехнічний інститут

Висвітлено історію одного з найстаріших і найавторитетніших вищих технічних навчальних закладів України, його структуру, основні етапи Діяльності. Особливу увагу приділено найважливішим досягненням у підготовці висококваліфікованих інженерних кадрів, діяльності провідних наукових шкіл, напрямів, що сприяють подальшій розбудові української економіки, науки і техніки.

Джамала в КПІ

2008.10.06 Джамала (Сусанна Джамаладінова) з учасниками хорової капели КПІ після концерту

Кожен з нас радіє і пишається перемогою Джамали на конкурсі "Євробачення". Та не всі знають, що ця видатна і, водночас, ще дуже молода співачка неодноразово виступала з Народною академічною хоровою капелою НТУУ "КПІ" (художній керівник – Руслан Бондар).

Дезактивація води: як народжувалася "Технологія КПІ"

Вчені-ліквідатори аварії на ЧАЕС під час нагородження Почесними відзнаками на Вченій раді університету

Напередодні 30-х роковин Чорнобильської катастрофи редакція "Київського політехніка" зустрілася з першими в інституті ліквідаторами аварії на ЧАЕС кандидатами хімічних наук, доцентами А.Д. Крисенком та В.П. Басовим.

Українізація вищої технічної школи 20–30-х рр. ХХ ст. на прикладі КПІ

Колектив КПІ. Комсомольці інституту перед головним корпусом інституту. Літо, 1925 рік

Тривалий час у вищій технічній школі України в навчальному процесі здебільшого вживали російську мову. Саме російською друкували більшість підручників та посібників, основну наукову та довідкову літературу, якою послуговуємося й досі.

Дещо про створення НДЧ КПІ

Листівцка початку 20-го століття, Головний корпус КПІ

Торік минуло 80 років з часу об'єднання у складі Київського індустріального інституту (КІІ) машинобудівного, енергетичного і хіміко-технологічного інститутів, які в 1931 р. були створені на базі КПІ.

Видавництво КПІ: традиції і сучасність

Видання ВПК Політехніка, 2015

Наприкінці травня Україна святкувала День поліграфіста, і майже зразу – День журналіста. І мало хто знає, що у травні КПІшники можуть святкувати ще одну дату – заснування видавництва КПІ.

Пам'ятаймо!

Кампус КПІ, Пам'ятник загиблим політехнікам

Ми щодня проходимо біля пам'ятника загиблим політехнікам, що стоїть поблизу станції метро. На пам'ятнику написи: "Мужнім. Самовідданим. Непереможним. Студентам, викладачам, працівникам Київського ордена Леніна політехнічного інституту, які віддали життя за Радянську Вітчизну в боях Великої Вітчизняної війни 1941–1945

Літографовані навчальні посібники в НТБ

Видання КПІ. Літографовані навчальні посібники в НТБ

1794 року в Парижі розпочала роботу перша державна технічна школа  – Центральна школа громадських робіт (згодом перейменована на Ecole polytechnique  – Політехнічну школу).

Велика фізична аудиторія та її будівничий Василь Осьмак

Фото. Осьмак Василь

Наприкінці листопада минулого року в НТУУ "КПІ" відбулася непересічна подія: у Великій фізичній аудиторії пройшло урочисте відкриття-презентація нового обладнання для проведення відеоконференцій та телемостів і організації дистанційного навчання.

Сторінки