Ви є тут

FAQ - запитання - вступ в НТУУ "КПІ"Поставити питання Відбірковій комісії НТУУ "КПІ" можна за допомогою форми (http://kpi.ua/contact). Залишайте, будь ласка, свої актуальні контакти, щоб була можливість із Вами зв'язатися.

Телефони відбіркових комісій НТУУ "КПІ". Телефон гарячої лінії міністерства освіти і науки України 044-481-32-15

Повний обсяг інформації по приймальній кампанії в НТУУ "КПІ" знаходиться на сторінці - http://kpi.ua/admission. Повний обсяг інформації по приймальній кампанії в Україні знаходиться на сайті Міністерства - http://www.mon.gov.ua.

Документи для вступу

Які терміни подачі документів до університету? Терміни вказані в Правилах прийому до НТУУ «КПІ».
Имеет ли значение при поступлении на ХХХ победы в областных олимпиадах по ХХХ? Ні, не має. Згідно пункту 8.2 Правил прийому: "Призерам (особам, нагородженим дипломами I - III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів до конкурсного бала при вступі на основі повної загальної середньої освіти додатково додаються бали за умови, якщо вони вступають на напрями, для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони є призерами".
Заяву і анкету абітурієнта потрібно роздрукувати і заповнити вдома? Ні. Анкету і заяву заповнюють при подачі документів у Відбірковій комісії Університету.
Чи потрібна характеристика зі школи? Ні, не потрібна. Весь список необхідних документів для основного потоку
Чи треба подавати документи окремо на бюджет и контракт? Подавати окремо документи не треба. Джерела фінансування вказуються у заяві.
При подаче документов они должны быть в файлах, скоросшивателях, папках или без разницы в чём? Документи завжди краще носити в папці, а подавати в розгорнутому вигляді. У відбіркових комісіях Ваші справи зберігаються в однакових паперових папках, наданих ПК.
Как быть с подачей оригиналов документов, если на момент поступления абитуриент обучается в другом ВУЗе и хочет перепоступить на первый курс. Студенти, які навчаються на бюджеті в інших ВНЗ і бажають вступити на контракт в КПІ, мають подати:
 • атестат (для звірки) та копію атестату;
 • довідку з відділу кадрів (що атестат знаходить в даному ВНЗ).

Абітурієнти, які вступають на навчання за кошти державного бюджету, мають представити і подати оригінали усіх документів - згідно правил прийому [незалежно від факту навчання, роботи чи інших обставин].

Сертифікат, предмети сертифікату, тести, бали атестату

Як знайти предмети для ХХХ факультету? Для того, щоб дізнатися "які потрібні тести для вступу на факультет", "сертифікати" або предмети з сертифікату ЗНО, треба переглянути два документи:
Вступ відбувається за напрямами чи за спеціальностями? Особи з повною загальною середньою освітою вступають на напрями підготовки. Бакалаври і спеціалісти вступають на навчання за певною спеціальністю. В заяві абітурієнти вказують пріоритетні спеціальності, по яким Він планує навчатися надалі. В залежності від пріорітетів і конкурсу студенти розподіляються по групам.
Если третий предмет можно было сдавать на выбор, а я сдавала оба, то каким образом приемная комиссия будет выбирать один из двух? Предмет на конкурс визначає абітурієнт.
При поступлении на заочную контрактную форму обучения обязательно сдавать тесты по профильным предметам не ниже 150 баллов? Так, вимоги по балам однакові для всіх вступників, які подають сертифікати. Конкурс різний.
Чи впливає якимось чином на вступ на бюджет наявність шестірок чи семірок в атестаті? Низькі оцінки будуть впливати на середній бал і відповідно на кількість конкурсних балів абітурієнта. Але їх наявність в атестаті ніяк не обмежується.
Как правильно подсчитать средний бал аттестата? Згідно з наказом Міністерства від 8 лютого 2010 року N1/9-67 ″Про врахування середнього бала документа про повну загальну середню освіту″ середній бал атестата розраховується як середнє арифметичне річних оцінок з предметів інваріантної складової навчального плану, виставлених у додатку до атестата, та оцінок, отриманих за державну підсумкову атестацію. Середній бал атестату розраховують та перевіряють в приймальній комісії.
Cайт osvita.ua пише, що на ФІОТ можна вступити з англійською, математикою і українською мовою та літературу, а подати електронну заяву на участь у конкурсному відборі на вступ до ВНЗ України не вдається. Чому?Конкурсні предмети для вступу в НТУУ "КПІ" визначаються додатком 5 до правил прийому в НТУУ "КПІ". Для вступу на ФІОТ (і більшість напрямів підготовки НТУУ КПІ") потрібні фізика + математика + мова.

Медична довідка

Чи потрібна медична довідка при вступі? Ні, не потрібна.
Які факультети для "глухо-німих" абітуріентів? ФІОТ, ММІ.

Копії документів

Я собираюсь сдавать документы на три направления. Сколько фотографий, конвертов и др. мне нужно? Повний комплект документів подається в кожний факультет/інститут. На три факультети - 18 фотографій, 6 конвертів, екземпляр кожного документа (оригінал або копія). На один факультет (на три напрямки підготовки) - 6, 2, 1....

Або Ви можете подати Електронну заяву на участь в конкурсному відборі на вступ до ВНЗ України - http://ez.osvitavsim.org.ua/. Тоді Вам знадобиться лише один комплект документів після рекомендації на зарахування.

Ким має бути завірена копія атестата та додатку, копії медичної довідки? Усі копії завіряються співробітниками відбіркових комісій НТУУ "КПІ" під час подачі документів. Медична довідка не потрібна
Яким чином завіряються ксерокопії? Відповідальний секретар ставить підпис
Як правильно зняти копію атестата і додатка? Якщо виникають проблеми - не треба робити. Їх ксерокопіюють на факультеті.
Копії яких документів треба завіряти нотаріально? Жодних. Абітурієнтам не потрібно завіряти ксерокопії нотаріально. Усі копії документів завіряються за оригіналами у відбіркових комісіях НТУУ «КПІ»

Екзамени, співбесіди

Что из себя представляют вступительные экзамены? Вступні іспити подібні до ЗНО. Ознайомитися із рівнем складності задач можна, переглянувши зразки білетів.
Які пільги при прийомі? Перелік усіх пільг і пріоритетів зазначається в правилах.

Конкурс і зарахування, прохідні бали

Якщо я вже навчаюсь в університеті на бюджеті, але хочу на наступний рік вступити ще в КПІ на заочну форму навчання, чи маю я право вступати на бюджет чи уже тільки на контракт? Згідно з діючим законом "Про вищу освіту": Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше. Друга чи паралельна освіта (незалежно від її форми) - платна (окрім випадків, передбачених законодавством).
Скільки балів треба набрати з ХХХ на ЗНО для вступу на факультет ХХХ на безкоштовне навчання? Для вступу на навчання за кошти державного бюджету України треба набрати прохідну кількість балів.
Скільки у цьому році є державних мість на факультет ХХХ? Ліцензований обсяг прийому та обсяг державного замовлення
Существует ли бюджетная форма обучения на заочном отделении? Так, існує. Подивіться "Обсяг державного замовлення" на заочну форму навчання.
Коли з'являться прохідні бали? Прохідні бали поточного року оголошуються після закінчення прийому документів. Розклад вступної кампанії в Правилах прийому.
Скільки коштує навчання на ХХХ факультеті? Вартість навчання (контракт).
Де можна знайти списки рекомендованих до зарахування? На сайті НТУУ "КПІ" (http://kpi.ua/admission) - після закінчення терміну прийому документів будуть опубліковані списки рекомендованих і зарахованих. Рейтингові списки абітурієнтів публікує Система конкурс МОН - http://www.vstup.info
Можно ли подавать одновременно документы в ваш ВУЗ на стационар и на заочное и, в случае прохождения, учиться на двух факультетах (стац. и заочн.)? Можно, но один обязательно контракт.
Який конкурс був на ХХХ у минулому році? Конкурс за поданими заявами по факультетам/інститутам
За яким принципом оцінюється творчий конкурс? Роботи творчого конкурсу оцінюються на основі анонімності учасників - усі роботи попередньо шифруються. Ознайомитися з положенням про проведення творчого конкурсу можна на кафедрі графіки.
Що робити, якщо мій творчий конкурс чи іспит оцінили нечесно? Обов'язково в день оголошення результатів випробування подавати на апеляцію. Крім того, якщо Ви стали свідком будь-яких протиправних дій або отримали інформацію про протиправні дії, Ви зобов'язані звернутися у міліцію. Також, Ви можете подзвонити на гарячу лінію Міністерства освіти і науки - 8 (044) 486-13-16, подати скаргу ректору НТУУ "КПІ". Університет зацікавлений у прийомі талановитих і працездатних абітурієнтів.
Що таке ліцензійні замовлення? Ліцензійний обсяг підготовки (прийому, набору) - максимальна кількість студентів, які можуть навчатися в освітньому закладі по конкретному напряму. Державні (бюджетні) місця - оплата за навчання здійснюється за рахунок видатків Державного бюджету України та місцевих бюджетів. Контрактні місця - оплата за навчання здійснюється за рахунок пільгових довгострокових кредитів, коштів юридичних осіб та фізичних осіб. Ліцензійний обсяг = державні місця + контрактні місця

Приймальна комісія - адреса, час роботи

Як дібратися в КПІ? Якими автобусами, чи тролейбусами можна доїхати? Територія Університету, карта кампусу, схеми, опис доїзду

 • Метро - ст. "Політехнічний інститут".
 • 5 тролейбус і усі маршрутні таксі, які проходять по Проспекту Перемоги - зупинка "Політехнічний інститут".
 • 1, 3 трамвай (автобуси, які курсують замість трамваїв) та усі маршрутні таксі, які проходять по вул. Борщагівській на ділянці від Площі Перемоги до Індустріального мосту - зупинка "Польова".
 • 21, 22, 42 тролейбуси та усі маршрутні таксі, які проходять по вул. В. Гетьмана (Індустріальна) від Індустріального мосту до метро Шулявська - зупинка вул.Виборзька (або з-д Більшовик). Від станції "Караваєві дачі" можна дійти пішки (повз спорткомплекс).
 • 31 автобус - зупинка "Політехнічний інститут".
Чи працюватиме приймальна комісія у вихідні дні? Так, буде. Години прийому і адреса приймальної комісії НТУУ “КПІ”.

Проживання, гуртожитки, поселення

Чи є проблеми з поселенням студентів в гуртожитки? Іногородні студенти першого курсу
поселяються в гуртожитки на конкурсній основі.
Чи забезпечує вуз студентів на платній формі навчання гуртожитком? Так, забезпечує.
Чи можна поселитись на день-два в гуртожиток під час проходження вступної кампанії? Так, можна.
До яких гуртожитків (вкажіть будь-ласка номери) заселяють студентів ХХХ факультету? За поселенням і проживанням в гуртожитках слідкує Профспілка студентів та аспірантів НТУУ "КПІ". На сайті профкому і сайті Студмістечка можна знайти необхідну інформацію. http://studprofkom.kpi.ua/studmisto - положення, правила умови, порядок поселення в гуртожитках КПІ та
http://studprofkom.kpi.ua/gurtojitok - адреси, телефони і закріплення за факультетами
Чи існує можливість надання місця в гуртожитку студмістечка КПІ студентам інших ВНЗ? Ні
Кияни можуть жити в гуртожитку КПІ? Ні, така можливість не передбачена
Может ли иногородний абитуриент жить в общежитии во время сдачи документов или творческого конкурса? Поселення у гуртожиток під час вступу та здачі екзаменів в гуртожитки по направленню відбіркової комісії інституту/факультету гарантовано.
Интересует информация по заселению в общежитие. Желательно точные даты - т.к. как билеты нужно брать заранее. Каков далее механизм зачисления для тех, кто включен в списки.

Інформація з сайту студентського профкому - http://studprofkom.kpi.ua. Для організованого поселення студенту 1-го курсу пропонується прибути в день, вказаний у виклику на навчання.

Порядок поселення до гуртожитків студентів 1-го курсу:

 1. Поселення проводиться з 26 серпня до 25 вересня. Для поселення необхідно прибути в день, зазначений у виклику на поселення.
 2. На підставі паспорту, довідки з деканату та виклику на навчання необхідно отримати ордер на поселення у завідувача гуртожитком і зареєструватися у нього та паспортиста гуртожитку (у паспорті повинна стояти відмітка про виписку з постійного місця проживання). Про місце знаходження паспортиста можна дізнатися у завідувача гуртожитком.
 3. Пройти медогляд у студентській поліклініці НТУУ «КПІ» по вул. Янгеля, 18/2 (при собі обов’язково мати довідку з відміткою про проходження флюорографії).
 4. Студенти-військовозобов’язані повинні стати на військовий облік.
 5. З ордером, відміткою від лікаря та паспортиста (для військовозобов’язаних — з відміткою Солом’янського райвійськкомату) необхідно звернутися до завідувача гуртожитком для поселення. Представники військомату будуть працювати з паспортистами КПІ.
  Адреса Солом’янського райвійськкомату в м. Києві: вул. Іскрівська, 5-A.
 6. У гуртожитку укласти Угоду (Контракт) з дирекцією студмістечка на проживання у гуртожитку, ознайомитися з «Правилами внутрішнього розпорядку в студентських гуртожитках НТУУ «КПІ», пожежної безпеки та оплатити за проживання не менше ніж на місяць вперед.
 7. Отримати перепустку до гуртожитку в бюро перепусток.

Вступ молодших спеціалістів, вступ на магістратуру

Чи можна маючи диплом 'молодшого спеціаліста ....' поступити на факультет ...? Ви маєте можливість здати документи і пройти конкурсний відбор та зарахування на навчання за індивідуальними програмами підготовки бакалавра на базі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня „молодший спеціаліст” за умови вступу на відповідний отриманій спеціальності напрям підготовки - http://kpi.ua/rule-magister. Перелік споріднених спеціальностей - http://kpi.ua/family-specialities. Терміни прийому документів, проведення вступних випробувань, конкурсного відбору та зарахування на навчання вищезазначених осіб регламентуються Правилами прийому до НТУУ "КПІ".
Обязательно ли сдавать ЗНО после окончания колледжа с подготовкой младшего специалиста для поступления в КПИ?
За умови вступу на відповідний отриманій спеціальності напрям підготовки (додаток №3) складати ЗНО не обов'язково.
Если я буду сдавать ЗНО,то в случае неустраивающих меня результатов смогу ли я потом сдать экзамены? Така можливість передбачена тільки для молодших спеціалістів.
Конкурс для молодших спеціалістів окремий? Так, для молодших спеціалістів буде окремий конкурс.
Я гражданин России, российский диплом специалиста, работаю в Киеве. Можно ли поступить на магистратуру ФIOT? Что для этого нужно? Что-то слышал о нострификации. Что это такое и как это делать? Да, поступить можно. Правила приема - http://kpi.ua/rule-magister. Нострификация в течении 1-го года обучения.

Заочне навчання

При поступлении на заочную контрактную форму обучения обязательно сдавать тесты по профильным предметам не ниже 150 баллов? Так, вимоги по балам однакові для всіх вступників, які подають сертифікати. Конкурс різний.
Если меня зачисляют на заочную форму обучения в ваш университет, а осенью меня забирают в армию,то как я продолжаю обучение? Как решается этот вопрос с армией? Заочники не отримують відтермінування від армії.
Существует ли бюджетная форма обучения на заочном отделении? Так, існує. На сторінці http://kpi.ua/license подивіться "Обсяг державного замовлення" на заочну форму навчання.

Коледжі, ліцеї, підготовка до вступу

Чи є при КПІ коледжі чи технікуми? Ні, в структурі НТУУ "КПІ" немає коледжів і технікумів
x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій