25 вересня завершилася кампанія “Поселення у гуртожиток-2008”. Студенти Київської політехніки остаточно упорядкували вересневе організаційне сум'яття навколо поселення та цілком поринули в навчання, роботу, “хатні справи” та веселощі. Натепер у 20 гуртожитках студмістечка університету (17 з яких для студентів-одинаків та 3 сімейного типу) проживають та господарюють близько 13 600 КПІшників. Цього року вдалося поселити не лише всіх охочих 2 350 студентів-першокурсників, а й “старожилів” університету. Проте, незважаючи на такі втішні результати, проблема вільних місць у гуртожитках все ще залишається актуальною і злободенною. А відповідні керівні органи активно шукають шляхи її вирішення. Так, наприклад, три роки тому через нестачу помешкань деякі службові приміщення тимчасово переобладнали під житлові. Нині йде будівництво нового 9-поверхового гуртожитку по вулиці Виборзькій (між 8 та 10-им гуртожитками). Також виконуються проектні роботи з будівництва ще одного помешкання у дворі 12-го гуртожитку та 31-го корпусу. Реалізація цього проекту повною мірою залежить від державного фінансування.

До нового навчального року в усіх гуртожитках було проведено планові опоряджувальні роботи, які виконували студентські будівельні загони. Щоправда, нині студбудзагони поступаються своїм попередникам – радянським студентським будівельним загонам. Варто зазначити, що наприкінці 70-х років у будівництві трьох “книжок” (18, 19, 20-й гуртожитки) брали участь саме студбудзагони, які виконували не лише опоряджувальні, а й будівельні роботи. Нині, на жаль, такі аматори зустрічаються рідко, проте все ж таки вони є. Так, наприклад, два роки тому капітальний ремонт сьомого поверху 19-го гуртожитку виконав саме студентський будівельний загін. Загалом ремонтом гуртожитків займаються будівельна дільниця студмістечка, фірми-підрядники (серед них проводиться тендер), виробничий експлуатаційний комбінат університету та вже згадувані студбудзагони. Ремонтні роботи здійснюються за кошт самих гуртожитків, а також за фінансової допомоги Київської політехніки. План ремонту гуртожитків розробляється на 4-5 років, де і визначено точний перелік запланованих до виконання робіт та їхню послідовність (першочергові, річні, перспективні). Чотири роки тому адміністрацією студмістечка було впроваджено систему планування бюджетів гуртожитків. Відтоді кожен гуртожиток має в розпорядженні власний бюджет та координаційну раду, яка допомагає вирішувати проблеми гуртожитку.

На сьогодні до кінця не вирішеною залишається й проблема “нелегалів”. Для її розв'язання заплановано та виконується низка заходів щодо удосконалення перепускної системи, а в 18, 19 та 20-му гуртожитках буде змонтовано перешкоджувальні конструкції на рівні третього поверху.

Серед студентів і досі не стихають розмови навколо плати за проживання в гуртожитках. Цього року вона значно підвищилась. Адміністрація студмістечка пояснює це зростанням цін на товари і послуги, а також підвищенням тарифів на комунальні послуги, якими користуються студенти. Проте, при формуванні плати за проживання дирекція студмістечка врахувала і спроможності (стипендію) студентів. Для інвалідів передбачені пільги у розмірі 70%, а для студентів-сиріт проживання є безкоштовним. Дирекцією студмістечка проводиться велика робота для покращення умов проживання студентів та вирішення нагальних потреб.

Юлія Вашейко

Дата події