Під головуванням ректора університету академіка НАН України М.З.Згуровського 3 березня відбулося чергове засідання Вченої ради.

На його початку від імені присутніх ректор університету з ювілейним днем народження привітав директора Українського інституту інформаційних технологій в освіті І.Г.Малюкову. Надалі відбулася урочиста церемонія вручення ректору Варшавської політехніки Владзімежу Курніку мантії та диплома Почесного доктора НТУУ “КПІ”. У вітальному слові Михайло Захарович нагадав присутнім про спорідненість одночасно утворених політехнік: Варшавської, Санкт-Петербурзької та Київської, підкреслив роль ректора Варшавської політехніки у поновленні спільних науково-освітніх, культурно-масових, громадсько-політичних зв’язків польського та українського університетів. Зі словами вдячності та відповідною промовою виступив В.Курнік, радник Посольства Польщі в Україні Ольга Гнатюк наголосила на значимості цієї події для зміцнення польсько-українських зв’язків.

Одним із основних питань порядку денного засідань Вченої та адміністративної рад за доповіддю начальника департаменту економіки і фінансів університету Л.Г.Субботіної було заслухано та ухвалено бюджет НТУУ “КПІ” на 2008 рік.

У доповіді було детально розглянуто й обговорено основні параметри бюджету, а саме зведений бюджет університету на 2008 р., що включає загальний та спеціальний фонди держбюджету, динаміку обсягів фінансування НТУУ “КПІ” за останні три роки, при цьому, порівняно з минулим роком, зазначено його півтораразове зростання.

Було розглянуто також структуру формування загального та спеціального фондів та їхні витрати на 2008 р., головні напрями фінансування науково-дослідних, ремонтно-відновлювальних та інших робіт.

У виступі ректора відзначалося покращення за останні роки економічного розвитку нашого університету. Михайло Захарович пов’язав економічну стратегію з курсом університету на підвищення якості освіти, зокрема, фундаментальної, спеціальної інженерної підготовки, навчання та використання сучасних інформаційних технологій і, особливо, впровадження в навчальний процес наукової складової. Все це, на думку ректора, підтриману присутніми, в умовах конкурентного середовища та вимог ринку праці, сприятиме зростанню пріоритету нашого університету при підготовці фахівців, у тому числі магістрів, кандидатів та докторів наук. Організація перепідготовки кадрів – одна з основних складових при оцінюванні конкурентоспроможності навчального підрозділу, перепідготовка повинна стати вагомою складовою структури бюджету. Роль випускової кафедри, її інтегруючу функцію при вдосконаленні змісту навчання було особливо підкреслено у виступі ректора університету під час обговорення доповіді першого проректора університету члена-кореспондента НАН України Ю.І.Якименка “Забезпечення якості освіти – головне завдання дослідницького університету”.

У доповіді Ю.І.Якименка було окреслено широке коло питань навчальної роботи, зокрема йшлося про якість абітурієнтів та контингенту студентів, запроваджену систему відбору до вступу до університету здібної молоді, орієнтирами навчання на сучасному етапі повинні стати нові навчальні плани бакалаврів, магістерська підготовка, інформаційне забезпечення навчального процесу. Було позитивно охарактеризовано матеріально-технічну базу навчального процесу, проаналізовано індекс розвитку по підрозділах, йшлося про покращення фінансового забезпечення співробітників університету, рейтинг науково-педагогічних працівників, насамкінець, було оприлюднено рейтинг навчальних підрозділів університету за основними показниками.

У звітній доповіді проректора з науково-педагогічної роботи Г.Б.Варламова було висвітлено навчально-виховну складову, стратегію діяльності університету з підготовки фахівців, проаналізовано статистичні дані зимових сесій за останні роки, показано по навчальних підрозділах індекси якості контингенту, навчання, успішності, творчих досягнень, виховної роботи, наведено узагальнений рейтинг факультетів (інститутів) з навчально-виховної роботи. У виступі ректора університету було наголошено на необхідності організації навчально-наукового процесу із особливою увагою до підготовки магістрів.

Було висловлено подяку всім співробітникам трьох департаментів, що звітували про роботу за минулий рік, відзначено їхню професійну, аналітичну роботу.

При вирішенні конкурсних справ було, зокрема, рекомендовано висунути кандидатуру доцента В.А.Баженова на здобуття почесної відзнаки “Відмінник освіти України”.

На засіданні адміністративної ради за доповіддю Ю.І.Якименка було докладно розглянуто заходи щодо вдосконалення системи підготовки студентів –іноземних громадян, які сприятимуть також зміцненню міжнародного іміджу університету, а також було обговорено проект відповідного наказу.

Автор: Ю.Москаленко.