You are here

Новини сайту ДМС

Subscribe to Новини сайту ДМС feed Новини сайту ДМС
ДМС КПІ ім. Ігоря Сікорського
Updated: 13 min 51 sec ago

За матеріалами звіту проректора С.І. Сидоренка на ректораті 22.01.2018 р.

10 hours 41 min ago
Офіційні візити: – 16 січня 2018 р. зустріч ректора М.З.Згуровського з Й.В. Послом Республіки Корея в Україні п.Лі Янг Гу. Обговорено наступні ідеї розвитку концепції Українсько-Крейського центру освіти, науки та інновації (посилення саме інноваційної складової в майбутній діяльності, ідея функціонування центру як відкритої платформи, яку засновують Ханьянгський університет та КПІ ім. Ігоря Сікорського, а далі до спільної діяльності в центрі залучаються Чонбук університет та AIST, Національний гірничий університет, Харківська політехніка, Маріупольський та Вінницький технічні університети – тобто ті університети України, де вже створені філії стратап школи КПІ. – 17 січня 2018 р. зустріч і розмова з Й.В. Послом Республіки Польща в Україні п.Яном Пєкло під час Різдвяно-Новорічного вечора академічної спільноти України і Польщі. Розмова була присвячена ідеї створення фільму про Костянтина Калініна – видатного українського авіаконструктора, який має польські корені. Аналогічна розмова відбулася і з пані Емілією Ясюк, радником Посла з гуманітарних питань. Міжнародне визнання: – Співпрацювали зі штаб-квартирою Nobel Sustainability Trust, Швейцарія, – з питань організації роботи Національного номінаційного комітету по присудженню премії Нобелівського фонду сталого розвитку, Угода з яким передбачає, що КПІ ім. Ігоря Сікорського визначений як базовий університет України, якому надано право відбору національних кандидатів і проектів для участі в конкурсі на Нобелівську премію сталого розвитку. Проводиться підготовка: – На 16 лютого 2018 року – міжнародна конференція “Формування національної інфраструктури геопросторових даних в контексті розбудови цифрового суспільства” (базовим є Світовий центр даних з геоінформатики та сталого розвитку).

За матеріалами звіту проректора С.І. Сидоренка на ректораті 26.12.2017 р.

Tue, 26/12/2017 - 15:23
Офіційні візити: – 21 грудня 2017 р. візит делегації компанії Alsalam Aerospace Industries (Саудівська Аравія) на чолі з її президентом п.Yahua Homoud H. Alghoraibi і перемовини з ректором КПІ на предмет можливої підготовки в майбутньому в КПІ ім.Ігоря Сікорського фахівців на замовлення цієї компанії в галузі авіаційних технологій. Ця компанія відноситься до категорії таких компаній, з якими працює КПІ, як Боїнг, Прогрестех, Тукана інжиніринг, Антонов. Передбачаються подальший контакт для уточнення кількісних і якісних параметрів такого замовлення, скільки і якого профілю фахівців має підготувати КПІ в Саудівській Аравії, проробка питань, пов’язаних з працевлаштуванням цих випускників КПІ в фірмах Саудівської Аравії та їх партнерів. – Здійснювали протокольне забезпечення зустрічі з керівництвом “Укроборонпрома” та укладання Угоди між КПІ ім.Ігоря Сікорського та Державним концерном “Укроборонпром” в сфері науково-технічного та навчального співробітництва. Стартовим є проект «Підготовка фахівців за магістерською програмою “Управління в сфері оборонно-промислового комплексу”» на базі Факультету соціології і права та Факультету менеджменту і маркетингу. – 18-19 грудня 2017 р. проведені перемовин з делегацією університету м.Анкара у зв’язку з необхідністю здійснити силами обох університетів-партнерів гармонізацію навчальних програм підготовки в КПІ фахівців для Туреччини в сфері безпечних ядерних технологій і роботи АЕС. До складу делегації КПІ крім співробітників ДМС входили ще і фахівці Теплоенергетичного факультету на чолі з проф.Є.М.Письменним. Проектна діяльність: – Працює група адміністрування проекту по створенню філії КПІ в Єгипті в складі двох факультетів (інформаційних технологій та інженерії). Внутрішньоуніверситетська діяльність: – На засіданні координаційної групи з поглиблення процесів інтернаціоналізації університету – відбувся розгляд проекту програми дій за цим напрямом. Проект в цілому схвалено і найближчим часом буде представлений на розгляд ректору і членам ректорату.

Китайсько-українське партнерство: Huawei-Ukraine та КПІ ім. Ігоря Сікорського

Fri, 15/12/2017 - 16:30
Сьогодні КПІ ім. Ігоря Сікорського підтримує зв’язки та розвиває партнерські відносини із багатьма іноземними компаніями, серед яких «Huawei Україна» – одна з найбільших світових компаній у сфері телекомунікацій. Активне і плідне співробітництво розпочалося ще у вересні 2016 року, коли між «Huawei – Україна» та Київською політехнікою був укладений Меморандум про взаєморозуміння. Китайська телекомунікаційна компанія підписала угоди про співробітництво з декількома ВНЗ України, і, приємно відзначити, що саме КПІ ім. Ігоря Сікорського став першим університетом-партнером «Huawei – Україна». В рамках співробітництва було зроблено чимало корисного. Студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського, які відзначились успішністю у навчанні, другий рік поспіль отримують матеріальні заохочення від компанії у вигляді стипендій. Крім того, успішним проектом стала програма “Seeds for Future”, мета якої забезпечити підтримку найталановитішій молоді, яка зацікавлена в роботі у високотехнологічних галузях економіки. Таким чином, студенти, що пройшли конкурсний відбір, отримали чудову можливість не тільки ознайомитись із сучасними тенденціями у розробках інтернет-додатків для мобільних пристроїв, мережевих та хмарних технологій та іншими передовими досягненнями у сфері ІКТ, а й в той же час відвідати Китай. До речі, з нагоди завершення чергового етапу даної освітньої програми компанією «Huawei – Україна» 8 грудня 2017 року була ініційована масштабна подія у Головному навчальному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В урочистій церемонії взяли участь 12 партнерів-університетів компанії, в тому числі й КПІ ім. Ігоря Сікорського. Та на зазначених проектах співпраця «Huawei – Україна» і нашого університету не завершується. Розпочато співробітництво у рамках нового проекту – програми HAINA (Huawei Authorized Information and Network Academy program), за якою передбачається створення Академії «Huawei» та передача ІКТ КПІ ім. Ігоря Сікорського. З огляду на вдалі результати попередніх проектів, жодних сумнівів щодо успішності нової програми не виникає. Відтак, хочеться висловити вдячність представництву компанії «Huawei» Україні за надійне партнерство та чудові можливості для талановитої молоді.

За матеріалами звіту проректора С.І. Сидоренка на ректораті 04.12.2017 р.

Mon, 04/12/2017 - 16:52
Офіційні візити: – 30 листопада – 1 грудня 2017 р. візит делегації Карабюкського університету Туреччини на чолі з ректором проф.Рефіком Полатом. Предметом перемовин були: спільні проекти в рамках програми ЄС “ERASMUS+” та програми спільної магістратури і спільної аспірантури. На польському напрямі: – З 29 листопада по 2 грудня делегація Познанської політехніки працювала з фахівцями Теплоенергетичного факультету по атомній енергетиці. Польща починає в 2020 році будувати АЕС, потрібен досвід КПІ по підготовці фахівців в цій сфері. – В понеділок, 4 грудня 2017 р. делегація КПІ починає переговори в Познанській політехніці по узгодженню програм подвійного диплому, про що в серпні 2017 року ректорами Познанської та Київської політехнік було підписано відповідну Угоду. На корейському напрямі: – Очікується прийняття остаточного рішення з боку Посольства Республіки Корея в Україні щодо формату Форуму 13-14 грудня 2017 р. “Розумне місто” (“Smart City”), після чого починаємо працювати спільно з В.М.Гнатом. На китайському напрямі були візити і перемовини за освітнім напрямом: – 27 листопада 2017 р. – делегація 44-ч керівників управління освітою та ВНЗ Китаю – учасників Міжнародного форуму “Освіта без кордонів”. Обговорювалися перспективи навчання китайських громадян в КПІ. – 27 листопада 2017 р. делегація залізничного коледжу м.Гуанчжоу, провінція Гуандун. Проведено перемовини щодо їх замовлення на створення навчального курсу з хмарних обчислень. КПІ представляли: Перший проректор Ю.І.Якименко, проректор С.І.Сидоренко, проф.О.А.Павлов, проф.С.Г.Стіренко, зав.відділом захисту інтелектуальної власності О.О.Орешникова. – 28 листопада 2017 р., на прохання Посольства КНР в Україні приймали делегацію технічного університету м.Ланчжоу на чолі з президентом проф.Yu Zihong. Обговорювались можливості навчання китайських громадян в КПІ в галузі машинобудування, матеріалознавства та ін.

Наносупутник PolyITAN-2-SAU: півроку на орбіті

Wed, 29/11/2017 - 15:17
Рівно півроку тому, 26 травня 2017 р., на навколоземну орбіту було запущено наносупутник PolyITAN-2-SAU. Він був створений командою науковців, викладачів і студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського під керівництвом ст.н.с., к.т.н. Бориса Рассамакіна за фінансової підтримки Шеньянського аерокосмічного університету (КНР), Kalinin invention fund (Україна), компанії “Боїнг-Україна” та фірми “Діона Ltd.”. Апарат успішно продовжує космічну одіссею, розпочату його попередником – “PolyITAN-1”. Детальніше…

За матеріалами звіту проректора С.І. Сидоренка на ректораті 27.11.2017 р.

Wed, 29/11/2017 - 09:52
Офіційні візити: – 20 листопада 2017 р. візит і лекція для студентів Президента фізичного товариства Німеччини, генерального директора CERN в 2009-2015 рр. проф.Рольфа-Дітера Хоєра. – 21 листопада 2017 р. зустріч зі студентами Факультету соціології і права Міністра з питань внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій Грузії. Проектна діяльність: – Спільно з Першим проректором Ю.І.Якименком розпочато діяльність групи адміністрування міжнародного проекту “Створення філії КПІ в Єгипті” в складі двох факультетів (інформатики та інженерії). Концепція передана ректору М.З.Згуровському на узгодження. Форуми, семінари: – 23 листопада 2017 р. під головуванням Першого проректора Ю.І.Якименка в КПІ відбувся семінар-презентація освітнього проекту “Академія Хуавей”. – 21 листопада 2017 р. представники КПІ взяли участь у Форумі “Інноваційний розвиток КНР та українсько-китайське співробітництво”. Наступного дня відбувся прийом групи учасників Форуму на чолі з колишнім першим секретарем Посольства КНР в Україні по науці п.Лі Чанхуа на його прохання. Проводиться підготовка: – 27 листопада 2017 р. з 10:30 на звернення Посольства КНР в Україні – візит 44-х керівників Управління освітою Китаю та керівників 25 вищих навчальних закладів Китаю – учасників Міжнародного форуму “Освіта без кордонів”, що проходить зараз у Києві. – Також, 27 листопада 2017 р., перемовини з делегацією залізничного коледжу м.Гуанчжоу, провінція Гуандун, на предмет створення вченими КПІ (Павлов О.А., Стіренко С.Г.) навчального курсу “хмарні обчислення”. – 28 листопада 2017 р., на прохання Першого секретаря Посольства КНР в Україні п.Ван Цзінь Го – візит делегації Ланчжоуського університету технологій. – 13 грудня 2017 р. візит делегації ряду Департаментів Народного Уряду провінції Гуандун. – 28-30 листопада 2017 р. в приміщенні Верховної Ради України – 50-та пленарна сесія Генеральної асамблеї ПАЧЕС (Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва). Представників КПІ включено до складу делегації BSUN, заплановано виступ. Планується також зустріч ректора М.З.Згуровського з директором Постійно діючого секретаріату BSUN проф.І.Мамутом. – З 29 листопада по 2 грудня – візит делегації Познанської політехніки. Зустріч з фахівцями в галузі ядерних технологій, виїзд на Чорнобильську АЕС та в м.Славутич. Мета – отримати допомогу від КПІ щоб розпочати підготовку в Познанській політехніці фахівців в сфері атомної енергетики. – На 14 грудня 2017 р. на звернення Посольства Республіки Корея в Україні готуємо на базі КПІ Форум “Розумне місто” (“Smart City”) – спільно з В.М.Гнатом. – 30 листопада – 1 грудня 2017 р. – на прохання Посольства України в Туреччині – візит делегації Карабюкського університету Туреччини. – 1 грудня 2017 р. КПІ відвідає Й.В. Посол Японії в Україні п.Шігекі Сумі у зв’язку з концертом японського піаніста-віртуоза п.Накамура (о 17:30 в ЦКМ). – 4 грудня 2017 р. – церемонія вручення Почесному консулу України в Чорногорії п.Предрагу Міловічу диплому, мантії та пам’ятного знаку “Почесний доктор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»”. – Візит В.Турчинова (дата уточнюється).
x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій