Прихильниця спортивного орієнтування

Олена Доценко – третьокурсниця ММІФ – палка прихильниця спортивного орієнтування. Тому що цей вид спорту, на її думку, вимагає від спортсмена вміння думати й приймати рішення в умовах наростаючої фізичної, розумової та емоційної втоми, потребує розвинених фізичних та інтелектуальних якостей.

У секцію спортивного орієнтування дівчина прийшла ще школяркою майже 10 років тому, і було це в Луганській області. Як згадує спортсменка, з кожним заняттям зростав інтерес до цього захоплюючого виду спорту. Наполегливість та цілеспрямованість принесли свої результати, уже в 2003-му Олена виконала норматив КМС і з того часу багаторазово підтверджувала його.

Добігали кінця шкільні роки, і Оленка остаточно визначила, що присвятить своє майбутнє саме цьому виду спорту, який став сенсом і радістю життя. А ще дівчина вирішила, за прикладом свого тренера Є.А.Костіної, подарувати радість від долання відстані іншим хлопчикам та дівчаткам, яким ще не відомі п’янкі відчуття перемог, але вони вже вчаться проходити маршрути, користуючись картою і компасом. Тобто у майбутньому Олена бачила себе тренером.

При виборі навчального закладу спортсменка цікавилася рівнем розвитку спортивного орієнтування у тому чи іншому ВНЗ. Саме в НТУУ “КПІ” дівчина зустріла відомих українських спортсменів-орієнтувальників. Сюди й подала документи. І потяглися студентські будні: навчання, тренування, змагання… О.Доценко вважає, що саме завдяки професійній майстерності тренера збірної університету, майстра спорту зі спортивного орієнтування С.М.Ускової вона досягла гарних результатів та ввійшла до складу молодіжної збірної України. Рік тому Олена стала чемпіонкою України в естафеті. Вона також багато разів вигравала та займала призові місця в чемпіонатах і першостях України, а влітку 2007 р. виступила у складі збірної України на матчевій зустрічі Україна – Словаччина – Угорщина – Польща – Румунія, де стала призеркою.

Молода спортсменка щиро вдячна своїм викладачам і наставникам за набуті досвід і знання. Вона хоче стати професійним тренером, щоб допомогти іншим спортсменам розкрити себе й досягти успіху. А ще прагне пропагувати здоровий спосіб життя. За успіхи в навчанні та спорті О.Доценко удостоєно іменної стипендії ректора НТУУ “КПІ”.

Автор: Н.Вдовенко