You are here

Новини сайту кафедри КС (ФСП)

Subscribe to Новини сайту кафедри КС (ФСП) feed
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"
Updated: 12 hours 7 min ago

Міжнародні конференції кафедри соціології

Fri, 15/12/2017 - 18:45
Міжнародні конференції кафедри соціології

Conflict Resolution and Mediation

Fri, 15/12/2017 - 18:30
Презентація магістерської програми «Врегулювання конфліктів та медіація» 29 вересня 2017 року в стінах КПІ ім.Ігоря Сікорського відбулася презентація єдиної в Україні спеціалізації “Врегулювання конфліктів та медіація”, яку було започатковано у рамках магістерської програми з соціології.  Захід було організовано Факультетом соціології і права спільно з Міністерством тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. З привітальним словом виступили: профільний міністр Вадим Черниш, перший проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАНУ ЮрІй Іванович Якименко, Надзвичайний і повноважний посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф, Тимчасово Повірений у справах Швейцарії в Україні Криштоф Спааті, декан ФСП Анатолій Мельниченко, завідувач кафедри соціології Павло Кутуєв. Завантажити програму заходу Високу якість та професійний потенціал нової програми відзначили зарубіжні експерти з провідних європейських центрів вивчення конфліктів на чолі з Анною Хесс – науковою співробітницею Центру досліджень та врегулювання конфліктів в Цюріху. Лекторами  нової магістерської програми будуть як провідні фахівці ФСП, так і відомі міжнародні експерти з провідних європейських університетів, зокрема Роді Бред – доцент Університету св. Андрія,  Великобританія (найстаріший університет Шотландії, серед випускників якого – принц Вільям та його дружина Кейт Мідлтон) та Самір Пурі – доцент Королівського коледжу у Лондоні (провідний британський виш у сфері суспільних наук). З лекціями перед студентами програми будуть регулярно виступати  визнані фахівці у галузі conflict studies з академічним та практичним досвідом врегулювання конфліктів, глави дипломатичних місій та міжнародних організацій. Після завершення офіційної частини заходу високоповажні гості разом з викладачами ФСП та студентами-магістрантами взяли участь у прийнятті на честь старту програми та обговорили професійні перспективи випускників нової спеціалізації.      

Про досвід Грузії

Fri, 15/12/2017 - 18:25
21 листопада у Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася відкрита зустріч Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадима Черниша та Міністра з питань вимушено переміщених з окупованих територій осіб, біженців та розміщення Грузії Созара Субарі зі студентами факультету соціології і права магістерської програми «Врегулювання конфліктів та медіація».

Анна Хесс

Fri, 15/12/2017 - 18:20
Потужна 4-денна сесія з медіації та ведення переговорів для студентів-соціологів магістерської програми “Врегулювання конфліктів та медіація”. Майбутні медіатори опановували мистецтво подолання конфліктів разом з Анною Хесс (Центр досліджень та врегулювання конфліктів, Федеральна вища технічна школа в Цюріху, Швейцарія) та Інною Терещенко (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Національна асоціація медіаторів України).

Самір Пурі

Fri, 15/12/2017 - 18:15
Розпочалася сесія доктора Саміра Пурі в рамках нової магістерської спеціалізації кафедри соціології ФСП КПІ імені Ігоря Сікорського «Врегулювання конфліктів та медіація», яка присвячена стратегічним студіям з концентрацією на стратегії у часи війни.  

Професор Родді Бретт з Університету Сейнт Ендрюс

Fri, 15/12/2017 - 18:00
Професор Родді Бретт з Університету Сейнт Ендрюс (Шотландія, Велика Британія) розпочав сьогодні тижневу сесію лекцій та семінарів з досліджень миру та конфліктів для магістрантів соціології КПІ імені Ігоря Сікорського, які спеціалізуються на врегулюванні конфліктів та медіації. Обговрювали конфлікти та примирення на прикладі Гватемали та Сальвадору з використанням концептуального апарату Йохана Гальтунга, Гіл’єрмо О‘Доннела, Ларрі Даймонда, Хуана Лінца та Роджера Макгінті, а також власного досвіду Родді, який тривалий час працював у Гватемалі та Колумбії. Завантажити презентацію (День 1) Завантажити презентацію (День 2) Завантажити презентацію (День 3)         Професор Родді Брет продовжує свою лекційну сесію про чинники конфліктів та способів досягнення миру, використовуючи концепції соціологів Майкла Манна та  Зігмунта Баумана для пояснення геноцидів.   Roddy’s recommendation: great resource – Oxford transitional justice project podcast. He recommended to look at LSE Professor James Hughes podcasts.  Родді Брет: розбудова миру / примирення – це не лише справа відновлення інституцій та розбудови держави, це також зміна уявлень про Іншого, уявлень, які базувалися на дегуманізації Іншого. Треба подолати уявлення, що reconciliation is a treason. Завершення першої лекційної іноземної сесії магістерської програми “Врегулювання конфліктів та медіація”. Професор Університету Сейнт-Ендрюз (Шотландія) Родді Бретт присвятив четверту лекцію сесії темі колективної жертовності та впливу даного явища на процес миротворення. На семінарському занятті професор Бретт та студенти обговорювали можливості зміни сприйняття учасників конфлікту як передумови його вирішення. Вже традиційно, відбулось порівняння зарубіжного та українського досвіду, запропоновано конструктивні шляхи будівництва миру.
x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій