Здоров'я - одна з основних умов повноцінного і щасливого життя, саме тому університет опікується здоров'ям та лікуванням кожного свого студент. Особливо, якщо мова йде про іногородніх студентів, які можуть відчувати себе розгублено у великому, незнайомому місті. Оскільки період навчання в університеті триватиме мінімум чотири роки, дуже важливо розуміти, куди звертатися у будь-якій ситуації та як вберегти себе, особливо - у період пандемії. Саме тому важливо заключити декларацію з сімейним лікарем поблизу, до якого можна одразу звернутися, а також, за бажанням, вакцинуватися від COVID-19.
Докладно:
- Медична допомога студентам.
- Як знайти собі сімейного лікаря поруч з КПІ?
- Як підписати декларацію з сімейним лікарем?
- Медогляд для поселення
- Деталі щодо Київської міської студентської поліклініки
- Деталі щодо медичного центру «Мій лікар»
- Особливості медичної реформи в Україні
- Вакцинація проти COVID-19
Медична допомога студентам
Якщо ви студент і плануєте найближчі роки провести в Києві – наполегливо рекомендуємо перезаключи декларацію з місцевим лікарем. Зробити це можна через сайт helsi.me.
Чому потрібно це зробити?
По-перше, ви знаєте хто ваш лікар (бо обрали його самі). По-друге, ви записуєтесь до лікаря онлайн на зручний час. Вам не потрібно бігати по поліклініці та шукати когось. Якщо вам знадобиться обстеження або консультації вузько направлених спеціалістів – саме сімейний лікар дає направлення та може порадити спеціалістів.
Коли у всіх студентів є їхні сімейні лікарі, проблем стає різко менше – лікарі мають чіткі протоколи, що робити в разі виявлення будь-якої хвороби.
Якщо ви плануєте поселятися в гуртожиток, наполегливо РЕКОМЕНДУЄМО, у зв'язку з епідеміологічною ситуацією в країні, заключити декларацію з сімейним лікарем м. Києва Солом'янського району.
Наприклад, найближчий заклад з лікарями до Студмістека КПІ – це Київська міська студентська поліклініка. Ознайомитись з переліком сімейних лікарів КМСП ви можете тут.
Як знайти собі сімейного лікаря поруч з КПІ?
Перш за все, варто знати, що в Україні діє єдина база всіх лікарень і лікарів в них. На зручній карті ти можеш побачити, який заклад, якої форми власності і з якими лікарями зраходиться поруч з вами.
Сімейний лікар може обслуговувати дорослих та дітей, терапевт лише дорослих (старше 18 років), педіатр лише дітей (до 18 років).
Лікар може відмовитися прийняти від вас декларацію лише у випадку, якщо Він набрав рекомендовану кількість пацієнтів (сімейний лікар - 1800, терапевт - 2000, педіатр - 900). Кількість декларацій, які подані лікарю, можна подивитися на сайті НСЗУ.
- Переходь на сайт Національної служби здоров'я України
- Почекай, поки завантажиться карта. Далі тисни "Електронна карта місць надання ПМД"
- Обирай: населений пункт "Київ", з договором з НСЗУ, та скроль мапу до КПІ
- Обери будь-який заклад поруч з тобою та обери лікаря, який тобі підходить. Якщо обрав собі лікаря - вводь його ПІБ в пошуку на сайті helsi.me та записуйся на прийом.
Як підписати декларацію з сімейним лікарем?
Основний спосіб заповнення декларації — електроний: уповноважена особа закладу ПМД (в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо) внесе ваші дані в систему.
Уповноважена особа медзакладу роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас). Потім уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров'я». Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря.
З собою потрібно мати:
- документ, що посвідчує особу;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН або РНОКПП);
- мобільний телефон.
Підготуватися до підписання (щоб максимально скоротити час перебування у лікаря) ви можете зареєструвавшись на сайті helsi.me та заповнивши усі необхідні поля.
Інструкція по укладанню декларацій у загальноукраїнській системі eHealth через систему Helsi.me.
Медогляд для поселення
Більш детально порядок поселення на поточного року публікує ДНВР під час приймальної кампанії
Деталі щодо Київської міської студентської поліклініки
- Режим роботи поліклініки: понеділок-п'ятниця - 8:00-19:00,
субота - 9:00-15:00, неділя (черговий лікар) - 9:00-15:00 - Телефон реєстратури – +38 044 236 32 04
- Адреса: вул. Політехнічна 25/29 (станція метро «Політехнічний інститут»)
- На прийом до лікаря-терапевта можна потрапити через живу чергу безпосередньо у поліклініці або онлайн-запис через сайт (сімейні лікарі) після заключення декларації.
- Поставити питання представникам поліклініки можна на facebook
Деталі щодо медичного центру «Мій лікар»
декларацію можуть укласти іноземні студенти (за наявності посвідки на тимчасове проживання в Україні) та студенти 1-х курсів до 18 років (із сімейними лікарями, які працюють з усіма віковими категоріями);
- клініка знаходиться у 10 хвилинах пішки від Студмістечка (вул. Борщагівська, 145);
- відділення працює у будні до 19:00, у суботу до 15:00;
- забезпечують безкоштовним ПЛР-тестуванням на коронавірус для задекларованих пацієнтів (за призначенням сімейного лікаря);
- лише електронний запис, без живих черг;
- контакт-центр працює з 8.00 до 20.00 та, за потреби, зв'язує із сімейним лікарем;
- спілкування через контакт-центр 0800-33-11-00, вайбер 0443345027 та мобільний додаток "Мій Лікар".
- перелік лікарів та деталі щодо відділення на Борщагівській тут.
Особливості медичної реформи в Україні
Перший етап - первинна медична допомога
- Основна для пацієнта (терапевти, педіатри). Ідея в тому, що всю сім'ю лікує один лікар, який може помітити якісь спадкові хвороби і тп. Але якщо раніше, ви зобов'язані був ходити (якщо хочеш безкоштовно) до дільничного, то тепер ви можете обрати собі лікаря який подобається і його послуги - безкоштовні (як і щеплення, базовий набір аналізів)
- Безкоштовні послуги первинної медичної допомоги
- Що входить до обов'язків лікаря первинної ланки?
Другий етап - вторинна (спеціалізована) медична допомога та третинна (високоспеціалізована) медична допомога
- Вас щось турбує, ви йдете до сімейного лікаря, який ставить гіпотетичний діагноз і видає електронний напрям до вузького направленого спеціаліста. Також ви можете самі обрати до кого хочете піти, або радитися з сімейним лікарем.
- Все що входить в стандартний перелік послуг - безкоштовно.
Як зрозуміти, що безкоштовно, а що ні?
До другого етапу входить багато всього - наприклад: стаціонар, операції, обстеження. Детальніше про типи тарифів; специфікацію та обсяг послуг; особливості контрактування всіх закладів; підстави та умови надання послуг; порядок оплати та ін. у Посібнику «Пакети медичних послуг: зміст та підхід до контрактування закладів охорони здоров'я»
Вакцинація проти COVID-19
Хто може вакцинуватися та що для цього потрібно?
- Для отримання щеплення необхідно обов'язково мати при собі паспорт та код платника податків, для дітей від 12 років – свідоцтво про народження. В пунктах вакцинації проводиться щеплення усіх охочих громадян, старших за 18 років, а також дітей з 12 років (вакциною Comirnaty) незалежно від місця реєстрації або проживання. При вході до пункту вакцинації необхідно показати підтвердження запису в додатку Helsi.
Повний список усіх пунктів вакцинації в Україні