Факультет біомедичної інженерії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Телефон:(38 044) 204 85 74, 204-96-84, 204-96-83
E-mail: mmif(at)kpi.ua
Декан факультету: Галкін Олександр Юрійович
День факультету: 29 грудня
Соціальні мережі Соціальні мережі

Кафедри факультету біомедичної інженерії

Випускові кафедри

Кафедра загальної підготовки

Логотип ФБМІДо складу факультету також входять відділ магістерської підготовки, навчально-науковий медико-інженерний центр, студентська поліклініка КПІ ім. Ігоря Сікорського , санаторій-профілакторій КПІ ім. Ігоря Сікорського .

Факультет біомедичної інженерії (ФБМІ) – один із наймолодших факультетів Київської Політехніки, що виник на вимогу часу на межі потужних університетів. Заснований 24 грудня 2002 року спільним договором між Національним медичним університетом імені О.О.Богомольця та Національним технічним університетом України “Київський політехнічний інститут” і до 1.07.2013 р. мав назву міжуніверситетського медико-інженерного факультету. Саме з того часу в Україні вперше почалась підготовка фахівців в галузі біомедичної інженерії.

Випускники факультету готуються для роботи на теоретичних та клінічних кафедрах вищих медичних навчальних закладів МОЗ України, в науково-дослідних інститутах АМН України, державних закладах охорони здоров’я (клінічні лікарні, діагностичні центри), у приватних діагностичних центрах та клініках, у фармакологічних компаніях України, у спільних діагностичних закладах України та провідних країн світу.

До складу факультету також входять: відділ магістерської підготовки; навчально-науковий медико-інженерний центр. На базі факультету діють спортивні клуби з різних видів спорту та збірні команди з футболу, баскетболу, регбі, хокею, аеробіки, боксу, важкої атлетики, тенісу та інших видів, які є переможцями та призерами багатьох національних та міжнародних змагань у командному та індивідуальному заліках, а представники цих клубів і студенти факультету, переважна більшість яких майстри спорту та майстри спорту міжнародного класу, входять до складу різного рівня збірних команд України – від молодіжної до національної та олімпійської.

Факультет співпрацює з багатьма спортивними федераціями, клубами та установами, провідними вищими навчальними закладами Міністерства освіти і науки України, інститутами та установами НАН України, науково-виробничими та методико-біологічними центрами й підприємствами, використовуючи новітні вітчизняні та закордонні технології і засоби у навчальному процесі підготовки фахівців.

Спеціальності, освітні програми та рівні вищої освіти ФБМІ

Кафедра Кафедра Біомедичної  кібернетики

122 Комп’ютерні науки
Комп’ютерні науки д.філософії (о,з)
Комп'ютерні технології в біології та медицині бакалавр (о)
Комп'ютерні технології в біології та медицині магістр опп (о)
Комп’ютерні науки магістр онп (о)

Кафедра Біомедичної інженерії

163 Біомедична інженерія
Біомедична інженерія д.філософії (о,з)
Медична інженерія бакалавр (о)
Медична інженерія магістр опп (о)

Кафедра Трасляційної медичної біоінженерії

163 Біомедична інженерія
Біомедична інженерія д.філософії (о)
Регенеративна та біофармацевтична інженерія бакалавр (о)
Регенеративна та біофармацевтична інженерія магістр опп (о)
Інженерія у біобезпеці та біозахисті магістр онп (о)
091 Біологія та біохімія
Прикладна біологія д.філософії (о,з)

Кафедра Біобезпеки і здоров'я людини

227 Терапія та реабілітація
Фізична терапія, ерготерапія д.філософії (о)
Фізична терапія, ерготерапія бакалавр (о)
Фізична терапія магістр опп (о)
163 Біомедична інженерія
Інженерія у біобезпеці та біозахисті магістр онп (о)

о - очна форма навчання
з - заочна форма навчання

Напрямки наукових досліджень ФБМІ

Наукові дослідження на Факультеті біомедичної інженерії охоплюють широкий спектр напрямків, які спрямовані на розв’язання актуальних проблем у сфері медичної техніки, біології та інженерії з метою поліпшення діагностики, лікування та загального благополуччя людей. Деякі з основних напрямків наукових досліджень на факультеті включають, але не обмежуються ними:

Біомедичні пристрої та технології: Дослідження у цьому напрямку спрямовані на розробку нових біомедичних приладів, медичних інструментів та технологій, таких як медичні сенсори, моніторингові системи, апарати для діагностики та лікування.

Медичне зображення та обробка даних: Дослідження в цій області зосереджуються на розробці алгоритмів та методів обробки медичних зображень, а також аналізу біомедичних даних, що допомагає вдосконалити діагностичні процедури.

Біоматеріали та реабілітація: Вивчення біоматеріалів та їх впливу на людський організм, а також розробка інноваційних методів реабілітації після травм та операцій. Це також розробка нових біоматеріалів, які можуть бути використані для відновлення пошкоджених тканин та органів. Ці матеріали повинні бути біосумісними, сприяти росту клітин та підтримувати необхідні функції.

Біомеханіка та моделювання: Дослідження у цьому напрямку включають розробку біомеханічних моделей для вивчення рухів органів та систем органів, а також оптимізацію та вдосконалення медичних процедур.

Регенеративна біомедична інженерія: Дослідження у цій області вивчають технології для вирощування тканин та органів у штучних умовах. Це включає вирощування клітин на спеціальних матеріалах та їх подальше перетворення в тканини з необхідною структурою; розробку біологічних шаблонів тканин та органів, які можуть служити основою для регенерації; використання 3D-друку для створення складних структур та органів, які можуть бути використані для регенерації.

Медична інформатика та аналітика: Розробка інформаційних систем для збору, зберігання та аналізу медичних даних, а також застосування аналітичних методів для вивчення зв’язків між захворюваннями та факторами ризику.