Навчально-науковий Інститут телекомунікаційних систем Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Контактна інформація:

Адреса ІТС: провулок Індустріальний, 2, корпус 30, 03056, Київ, Україна

Тел: +38 044 204 84 17
E-mail: its[at]kpi.ua
URL:
В.о. директора ІТС: кандидат технічних наук, доцент Правило Валерій Володимирович
Науковий керівник: Ільченко Михайло Юхимович
День факультету: 14 лютого

Соціальні мережі Соціальні мережі

Кафедри інституту телекомунікаційних систем

Логотип ІТССтворення у лютому 2002 року Навчально-наукового інституту телекомунікаційних систем (НН ІТС) стало закономірним результатом розвитку кафедри засобів телекомунікацій, започаткованої у травні 1993 року з метою забезпечення потреб України у фахівцях телекомунікаційного профілю. Необхідність започаткування підготовки таких фахівців в КПІ була підтримана Національною академією наук України, Міністерством зв’язку України, Державним космічним агентством України, Державним комітетом з питань науки та технологій.

Навчальна та наукова робота проводиться у співробітництві з колегами наукових закладів та фірм США, Великобританії, Франції, Німеччини, Китаю, Польщі та ін. Навчальна діяльність пов’язана, зокрема, з використанням бази компаній «Lifecell», «Vodafone», «Kиївстар», «Huawei Technologies», «Samsung», «Infopulse», «GlobalLogic», «DataGroup», «Microsoft Україна», , ЗАТ «Воля Кабель», «Укртелеком» та інших.

В ІТС створена сучасна телеком-лабораторія Lifecell, створена за підтримки компанії Еricsson Україна. Лабораторія являє собою дві взаємопов’язані аудиторії. Перша представляє собою унікальний дата-центр, в якому міститься сучасне телекомунікаційне та ІТ обладнання промислового рівня. Друга аудиторія використовується як сучасна навчальна аудиторія для доступу студентів до всього різноманіття обладнання в дата-центрі ІТС, а також для практичних і семінарських занять по відповідних дисциплінах.

Загальна характеристика фахівців

НН ІТС готує фахівців за трьома рівнями вищої освіти: бакалаврський, магістерський та освітньо-науковий (доктор філософії). Підготовка фахівців здійснюється за спеціальністю G5 Електроніка, електронні комунікації, приладобудування та радіотехніка (попередня назва 172 «Електронні комунікації та радіотехніка») та має три освітні програми: Інженерія та програмування інфокомунікацій, Системи електронних комунікацій та Інтернету речей, Інформаційно-комунікаційні технології.

Набуття фахових компетентностей за цими освітніми програмами в НН ІТС ґрунтується на сучасній стратегії злиття (конвергенції) інформаційних і телекомунікаційних технологій, внаслідок чого створюються системи, в яких у процесі передавання інформації засоби електронних комунікацій (телекомунікацій) та програмні застосунки діють як єдине ціле, поєднуючись у «інфокомунікації».

Інженерна підготовка націлена на створення апаратної частини систем електронних комунікацій, конфігурування та адміністрування національної, регіональних та локальних інфраструктур, які забезпечують функціонування комп’ютерних мереж та Інтернету, систем стаціонарного та мобільного зв’язку як технічного базису цифрової трансформації України. Вона передбачає засвоєння принципів побудови і проєктування мереж наступних поколінь стосовно синтезу мультисервісних мереж і мереж Інтернету речей, планування та проєктування фотонних (волоконно-оптичних) високошвидкісних транспортних систем.

Важливою освітньою компонентою є проєктування «хмарних» дата-центрів у поєднанні з сучасними 3G, 4G та 5G- комунікаційними мережами; проєктування програмно-апаратних платформ, вузлів обробки даних, інтелектуальних засобів їх взаємодії; створення енергоефективних інтелектуальних протоколів та засобів обробки значних обсягів інформації у обчислювальних осередках (Cloud-, Fog-технології).

Випускники ІТ працюють у багатьох провідних телекомунікаційних та ІТ-компаніях України та світу на посадах системних адміністраторів (system administrator), розробників програмного забезпечення для мобільних пристроїв (mobile software developer), програмістів-розробників (Java, С/С++, Python, SQL), фахівців із тестування програмного забезпечення (expert in software testing), фахівців із протидії хакерським атакам (specialist in counteracting hacker attacks) тощо.

Спеціальності, освітні програми та рівні вищої освіти ІТС

Кафедра Інформаційних технологій в телекомунікаціях
завідувачка кафедри д.т.н., професор Скулиш Марія Анатоліївна, т. 204-82-99, 204-81-96

G5 Електроніка, електронні комунікації, приладобудування та радіотехніка
Телекомунікації та радіотехніка д.філософії (о)
Інформаційно-комунікаційні технології бакалавр(о)
Інформаційно-комунікаційні технології магістр опп(о)
Інженерія інноваційних інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем магістр онп (о)
Кафедра Електронних комунікацій та Інтернету речей
в.о. завідувача кафедри доцент Носков В'ячеслав Іванович, тел. 204-98-10
G5 Електроніка, електронні комунікації, приладобудування та радіотехніка
Телекомунікації та радіотехніка д.філософії (о)
Системи електронних комунікацій та Інтернету речей бакалавр(о)
Системи електронних комунікацій та Інтернету речей магістр опп(о, з)
Інженерія інноваційних інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем магістр онп (о)
Кафедра Телекомунікацій
завідувач кафедри д.т.н., професор Кравчук Сергій Олександрович, т. 204-82-23
G5 Електроніка, електронні комунікації, приладобудування та радіотехніка
Телекомунікації та радіотехніка д.філософії (о)
Інженерія та програмування інфокомунікацій бакалавр (о)
Інженерія та програмування інфокомунікацій магістр опп (о)
Інженерія інноваційних інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем магістр онп(о)

о - очна форма
з - заочна форма

Магістерська програма подвійного ступеня КПІ ім. Ігоря Сікорського та Університету прикладних наук Анхальта

Здобувачі освітнього ступеня «магістр» навчально-наукового інститут телекомунікаційних систем в рамках угоди про співпрацю між Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського та Університетом прикладних наук Анхальта (HSA, м.Кьотен, Німеччина) приймають участь у програмі подвійного диплому ступеня магістра, яка розроблена Університетами з метою підвищення якості підготовки випускників шляхом інтеграції ресурсів відповідно до освітніх стандартів України та Німеччини на основі сертифікованих та акредитованих програм, реалізованих у КПІ ім. Ігоря Сікорського і HSA.

Програму розроблено на основі сертифікованих та акредитованих програм «Телекомунікації та (для КПІ ім. Ігоря та «Комунікаційні та спеціальності радіотехніка» Сікорського) вбудовані системи» (для HSA), які повністю відповідають стандартам вищої освіти України та Німеччини відповідно. Мовою навчання в КПІ ім. Ігоря Сікорського є англійська або українська; мова викладання в HSA - англійська. Студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського та HSA повинні підтвердити мовну компетентність, надавши відповідні сертифікати.

Випускники Університетів, які успішно закінчили програму подвійного диплому ступеня магістра, отримують ступінь магістра в обох Університетах.