Кафедра прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки (ПГМ), Механiко-машинобудiвний iнститут, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Адреса: Корпус 1, пр-т Берестейський 37, к.299, 03056, Київ, Україна

Телефон: 38 044 204 86 44, 38 044 204 82 54
Електронна пошта: pgm[at]kpi.ua
Сайт:
Соціальні мережі: FB, Youtube, Instagram, Telegram

В 1908 р. при кафедрі водних шляхів організовано кабінет гідравліки. На базі цього кабінету в 1922 р. засновано кафедру гідрології, якою завідував відомий вчений проф. Є. В. Опоков. Кафедра гідравліки була створена на механічному факультеті в 1930 р. першим завідувачем кафедри був обраний професор С. П. Шенберг. В 1975 р. відбулось об’єднання кафедри “Гідропневмоавтоматики та гідроприводу” з кафедрою “Гідравліки, компресорів і насосів”. Об’єднану кафедру, яка отримала назву “Гідропневмоавтоматики і гідравліки”, очолив професор М. Т. Романенко. З 1979 до 2014 року кафедру очолював доктор технічних наук, професор Заслужений діяч науки і техніки України Академік Академії наук Вищої школи України О. М. Яхно. З 2014 до сьогодні кафедру прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки очолює доктор технічних наук, професор О.Ф. Луговський.

Кафедра проводить підготовку за спеціальністю 131 «Прикладна механіка» по освітній програмі «Автоматизовані та роботизовані механічні системи» за спеціалізаціями:

  • Гідропневмоавтоматика та гідравлічні і пневматичні машини
  • Мехатронні і робототехнічні системи в машинобудуванні
  • Автоматизовані логістичні системи

На базі кафедри прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки діє магістерська програма дуальної освіти, яка передбачає узгоджену взаємодію освітньої та виробничої сфери з підготовки кваліфікованих кадрів. Основне завдання упровадження елементів дуальної форми навчання – подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів.

Сьогодні кваліфіковані викладачі, наукові співробітники та учбово-допоміжний персонал забезпечують високу якість навчання та проводять активну наукову роботу. Аудиторії кафедри добре пристосовані для проведення занять на сучасному рівні із застосуванням мультимедійних технологій. Лабораторне обладнання дозволяє проводити наукові дослідження процесів і об'єктів сучасного машинобудування. Ми активно співпрацюємо з державними і науковими установами, провідними підприємствами та університетами. Ми пишаємось видатними випускниками кафедри та її студентами, багато з яких є переможцями та призерами численних конкурсів та олімпіад.

Кафедра має тісні зв’язки з компаніями: ПАТ «Гідросила», ПАТ "Ельворті", Концерн «NICMAS», ООО «ГАНЗА-ФЛЕКС», PROGRESSTECH-UKRAINE, Sigma Engineering, Festo, Hidravlik Line, Camozzi, КСК-АВТОМАТИЗАЦІЯ, Виробнича компанія "ГАЛАКТИК", «Kostal»