Ліцей "Інтелект"

В 1989 році на базі Київського політехнічного інституту та сзш № 75 Печерського району м. Києва створено експериментальні класи інженерно-фізичного профілю з поглибленим вивченням англійської мови. Основною метою було виправлення ситуації, пов'язаної з низьким рівнем підготовки абітурієнтів, які вступають у вищий навчальний заклад, і великим відсотком відрахування по успішності студентів на молодших курсах КПІ.

Фундаторами ліцею "Інтелект" були викладач фізики, алгебри і геометрії доцент Романовський Сергій Васильович і викладач англійської мови, заслужений вчитель України Гордєєва Наталія Миколаївна, які з 1972 по 1991 роки працювали в рамках програм СРСР за міждержавними науковим обмінам в університетських та наукових центрах Західної Європи і тому прекрасно усвідомлювали, як влаштована система освіти не тільки в СРСР, а й в західних країнах.

У ліцеї 11 предметів викладається англійською мовою кваліфікованими викладачами за авторськими програмами та авторськими навчальними посібниками і методичними розробками. З учнями одного класу працюють різні викладачі,це може бути 3-5 спеціалістів англійської мови. З 1 по 11 клас учні мають практику англійської мови, на якій розвиваються всі види мовленнєвої діяльності (говоріння, аудіювання, читання та письмо). З 7 класу вивчається граматика англійської мови як окремий предмет. У 2-8 класах вивчаються природничі науки англійською мовою (SCIENCE). У 5 класі додається біологія англійською мовою, у 6- всесвітня історія англійською мовою. У 7-10 класах ліцеїсти вивчають країнознавство (7,8 клас- українознавство англійською мовою, у 9-країнознавство Великої Британії, у 10-країнознавство світу).У 8, 9 класах викладається англійська література, у 10, 11- американська література. У 10 класі вивчають історію релігії англійською мовою. З 9 класу викладається фізика на англійській мові. З 2013 року ліцей є учасником програми CAMBRIDGE UNIVERSITY SCHOOL.