Ви є тут

Кафедра електричних станцій (ЕС), ФЕА


http://et.fea.kpi.ua

Кафедра електричних станцій (ЕС), Факультет електроенергетики та автоматики, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Адреса: Корпус 20, вул. Політехнічна 37, к.152, 03056, Київ, Україна

Телефон: 38 044 204 82 33,
Електронна пошта: kafedra_et(at)fea.kpi.ua
Сайт:
Соціальні мережі: FB

Кафедра “ЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ” (ЕС) заснована в 1922 році і є однією з авторитетніших у КПІ ім. Ігоря Сікорського. За час існування на кафедрі підготовлено понад 2500 спеціалістів, з них 150 - для 32 країн світу. Серед випускників кафедри є міністри, академіки, директори енергокомпаній, провідні фахівці з різних напрямків електроенергетичної галузі. Серед них: Міністр палива і енергетики України – Продан Ю.В., Згуровський М.3. – колишній міністр освіти України, академік, д.т.н., нинішній ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського; Чиженко І.М. - професор, лауреат премій, багато років працював завідуючим кафедрою ТОЕ, Баталов А.Г.- заступник директора НЕК "Укренерго", та інші відомі спеціалісти.

Випускники кафедри одержують грунтовну загально-технічну і технологічну підготовку, велика увага приділяється комп'ютерній підготовці майбутніх фахівців менеджменту електричних станцій та сучасним системам управління.

Грунтовна та всебічна підготовка фахівців дозволяє їм плідно працювати у багатьох підрозділах електроенергетики: на електростанціях, в установах електроенергетичних систем, розподільчих мережах та системах електропостачання промислових підприємств, науково-дослідних та проектно-конструкторських закладах електроенергетичного напрямку.

Викладачі кафедри співпрацюють в області моделювання динамічних процесів в енергосистемах з урахуванням особливостей енергопостачання від атомних станцій. Розроблені :

  • комплексна математична модель енергоблоку з атомним реактором;
  • метод оцінки найбільш імовірних збурювань залежно від стану елементів системи;
  • метод аналізу електромагнітних перехідних процесів на основі математичного опису системи у формі зміни стану;
  • чисельно-аналітичний метод дослідження періодичного руху системи для аналізу асинхронних режимів енергосистем.

Викладачі кафедри брали активну участь в інститутській наукової тематиці, присвяченій раціональному використанню поновлюваних джерел енергії під керівництвом чл.-кор. АН України Г.И.Денисенко. Кафедра підтримує і розвиває контакти з академічними та галузевими науково-дослідними організаціями НАН України: Інститут електродинаміки, Інститут проблем матеріалознавства, Інститут автоматики тощо.

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій