Ви є тут

Кафедра електромеханічного обладнання енергоємних виробництв (ЕМОЕВ), ІЕЕ


http://emoev.kpi.ua

Кафедра електромеханічного обладнання енергоємних виробництв (ЕМОЕВ), інститут енергозбереження та енергоменеджменту, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Адреса: Корпус 22, вул. Борщагівська 115, к.520, 03056, Київ, Україна

Телефон: 38 044 204 82 27,
Електронна пошта: stshev(at)gmail.com
Сайт:

Історія кафедри електромеханічного обладнання енергоємних виробництв (ЕМОЕВ) почалася 1989 році, коли відбулася реорганізація факультету гірничої електромеханіки і автоматики з перейменуванням на гірничотехнічний факультет та відновленням кафедри гірничої електромеханіки. Завідувачем кафедри було призначено кандидата технічних наук, доцента С.П. Шевчука.

Перший випуск гірничих інженерів-електромеханіків відбувся в лютому 1996 року (прийом на перший курс здійснено 1990 року). Починаючи з 1990 року одним із нових напрямів діяльності кафедри є підготовка гірничих інженерів-електромеханіків для підземних споруд міста: Управління будівництва "Київметробуд", Електромеханічної служби та Служби ескалаторів Київського метрополітену, Київпідзембуду, Спеціалізованого управління протизсувних робіт правобережжя Дніпра, Інституту "Київметропроект" та ін.

Колектив кафедри активно співпрацює в реформуванні системи освіти в Україні, за дорученням НМК МОН України є розробником нового покоління галузевих стандартів вищої освіти (ОКХ, ОПП, ЗД) за спеціальністю 7.05070205 "Електромеханічні системи геотехнічних виробництв".

На базі кафедри ЕМОЕВ створено Центр енергоощадних імпульсно-хвильових конструкцій, технологій та навчальних систем (ЦІКТ) як структурний підрозділ Інституту енергозбереження та енергоменеджменту. Основне завдання центру полягає в розробці та впровадженні сучасних енергоощадних технологій у промисловість, навчальну та науково-методичну діяльність кафедри. Основними напрямками діяльності Центру є розробки:

 • комплексу типорозмірів ручних гідромолотків для гірничого, будівельного та дорожнього машинобудування;
 • комплексу типорозмірів навісних гідромолотів на маніпулятори прохідницьких машин та робоче обладнання екскаваторів;
 • технології відновлення нафтогазового обладнання у свердловинах і на дільницях капремонту та імпульсно-хвильові пристрої її реалізації;
 • технології підвищення продуктивності нафтових свердловин без зупинки основного робочого циклу та імпульсні пристрої її реалізації;
 • технології відновлення нафтогазових свердловин та мультиплікаторні пристрої її реалізації;
 • технології гідророзриву пласта та мультиплікатори і пульсатори великої енергії для її реалізації;
 • машин та кранових механізмів технологічного підйому обладнання нафтогазових виробництв;
 • технологій, пристроїв та систем автоматичного керування процесом продавлювання вертикальних стволів у метробудуванні;
 • САПР виконавчих органів прохідницьких маніпуляторів та гідромолотів екскаваторів;
 • мультиплікаторної імпульсної системи керування енергією в гідроприводах гірничих та будівельних машин.

На кафедрі на сьогодні працює п'ять наукових шкіл за напрямками.

 1. Теорія імпульсно-хвильового руйнування гірських порід. Розробка, надійність та діагностування гірничих машин (керівник Шевчук С.П.).
 2. Контактна взаємодія робочих органів машин для зведення підземних споруд міста з оброблюваним середовищем (керівник Шевчук С.П.). Презентація.
 3. Інфрачастотні вакуумнохвильові системи синерговекторної дії з інтелектуальним керуванням та їх реалізація в нафтогазовій галузі (керівник Сліденко В.М.).Презентація.
 4. Очищення пластової води фізичними полями (керівник Терентьєв О.М.) Презентація. Presentation.
 5. Дослідження стійкості нелінійних диференціальних рівнянь (керівник Городецький В.Г.).

Наукові результати публікуються, захищаються патентами на винаходи та успішно впроваджуються у виробництво.

Кафедра підтримує творчі зв'язки з нафтогазовими компаніями України, Російської Федерації та Індонезії, а також з шахтами та кар'єрами по видобутку будівельних матеріалів, з підприємствами по будівництву міських підземних споруд, із проектними та науково-дослідними установами. Зокрема з ВАТ "УкрНафта", "УкрГазВидобування", ВО "Олександ-ріявугілля", "Укрзахідвугілля", "Павлоградвугілля", Конотопським заводом "Червоний металіст", інститутом Автоматвуглерудпром, УкрНДІПроект, Інститутом автоматики, Інститутом електродинаміки НАН України, Інститутом надтвердих матеріалів НАН України, заводом "Більшовик", ПО ім. С.П. Корольова, Ірпыньським заводом "Прогрес", Корчуватським комбінатом стінних матеріалів, з Управлінням будівництва "Київметробуд", інститутом "Київметропроект" та ін.

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій