Врочистий марш над площею лунає,
Святковий день вітання шле свої.
Новий навчальний рік свій починає
Прекрасний, вічно юний КПІ.

Ці слова пролунали 31 серпня 2011 р. над площею Знань, де зібралися ті, хто завтра вперше сяде на студентські лави і розпочне торувати непростий шлях до вершин знань. Але складнощі з'являться пізніше. А сьогодні першокурсники почувалися іменинниками.

На трибуні – керівники університету і почесні гості: народний депутат України перший секретар Комуністичної партії України П.М.Симоненко, Герой України генерал-майор космонавт Л.К.Каденюк, голова Солом'янської у м. Києві районної державної адміністрації І.П.Сидоров, депутат Київради випускник КПІ Д.Й. Андрієвський, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України О.М.Яцунь, голова Секції вихованців КПІ у Польщі Януш Фукса, керівник проекту "Українсько-японський центр" Осаму Мідзутані.

Урочиста хода барабанщиць, винесення і підняття  Державного прапора України під звуки Гімну України у виконанні духового оркестру ВІТІ.

День першокурсника

Першокурсників вітає ректор університету академік НАН України М.З. Згуровський. Виступають почесні гості. Ведуча зачитує привітання від Голови Верховної Ради України В.М. Литвина. У виступах і вітаннях – добрі слова і великі сподівання на тих, хто має продовжити справу уславлених київських політехніків.

Вітають першокурсників і студенти – призери і переможці міжнародних і всеукраїнських предметних олімпіад, спортивних змагань, збірні команди університету з баскетболу і регбі. А ще – переможці конкурсів "Містер КПІ" і "Королева КПІ". А далі виступають учасники танцювальних колективів.

І всі вони ніби ілюструють слова, що прозвучали з трибуни: студентські роки – це той час, коли людина може намагатися, бажати і досягати багато чого. Особливо, якщо ця людина – студент КПІ.

Тож побажаємо новому поповненню здійснення найзаповітніших мрій!

В. Миколаєнко

Фото О. Супруна, В. Ігнатовича

День першокурсника

Офіційна частина церемонії посвяти в студенти закінчилася в аудиторіях інститутів і факультетів, де першокурсники отримали студентські квитки та  заліковки.

Завершилося свято концертом колективів художньої творчості Центру культури і мистецтв НТУУ «КПІ», дискотекою і насамкінець, увечері, – святковим феєрверком.