За минулу добу (15-16 квітня 2022 року) за інформацією Генерального штабу ЗСУ активні бойові дії велися в Харківській, Луганській, Донецькій та Херсонській областях. Масштабним ракетно-бомбовим ударам були піддані Харків і Миколаїв. Є чисельні людські жертви серед мирного населення.

Продовжували героїчну оборону захисники Маріуполя.

Президент України Володимир Зеленський провів нараду з членами Уряду та представниками Офісу Президента щодо актуальних питань розвитку економіки країни в умовах війни. Провів зустріч з керівниками силового блоку держави. Обговорили проблему Маріуполя і шляхи деокупації звільнених територій. Нагородив 237 захисників Вітчизни, з них 34 посмертно. Звання Героя України присвоєно полковнику Кащенку Вадиму Валерійовичу.

За інформацією Віце прем’єр міністра Ірини Верещук, протягом 15 квітня вдалося евакуювати 2 864 людини.
З Маріуполя та Бердянська - 2 494 людини. З них: 363 особи – з Маріуполя; 2 131 особа – мешканці міст Запорізької області (Пологи, Василівка, Бердянськ та Мелітополь). З міст Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне, Кремінна, Попасна та селища Гірське Луганської області вдалося евакуювати 370 людей.

Ректорат та Оперативний штаб університету сконцентрували свої зусилля на вирішенні наступних завдань:

1. Відбулося засідання робочої комісії з перевірки виконання колективного договору КПІ, на якій було обговорено етапи виконання та проведення конференцій трудових колективів в умовах дії правового режиму воєнного стану. Комісією пропонується проведення чергової конференції трудового колективу КПІ поєднати із сесією професорсько-викладацького складу університету та провести в серпні-вересні 2022 року;

2. Відбулось засідання ради Космічної програми КПІ, на якій були обговорені питання виконання поточних та перспективних проєктів у галузі космосу;

3. Відбулось засідання Президії ради проректорів з наукової роботи, на якому було підтримано текст звернення до органів державної влади стосовно проблем інноваційного розвитку економіки України.

4. КПІ взяв участь в нараді консалтингової компанії Cormack Consultancy Group за підтримки організації «Університети Великобританії» з питань налагодження партнерських відносин між університетами України, Великобританії, США та ЄС.

5. Представники Університету спільно зі студентами відвідали міста Ірпінь, Ворзель та Буча. Передано ліки і продукти харчування для жителів даних міст;

7. Проведено координаційну нараду з питань участі здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників у програмах академічної мобільності в умовах правового режиму воєнного стану.

8. Проведено раду з житлово соціальних питань. Погоджено 8 заяв щодо розміщення студентів з батьками з окупованих територій та зон бойових дій. Всього за тиждень розміщено 15 родин студентів та 5 родин співробітників;

9. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету та надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

10. На території КПІ належним чином забезпечувався правопорядок. Працювали пости Національної поліції, Територіальної оборони Департаменту безпеки КПІ, три автопатрулі;

11. Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 1, 2, 5, 7, 9, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 30, 31, 32-го навчальних корпусів та Державного політехнічного музею, виконали повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

12. На постійній основі здійснювалася перевірка енерго-теплозабезпечення, систем оповіщення, зв’язку, інженерних мереж, роботи резервних ліній;

13. Працівники департаменту господарської роботи закінчили планування території перед нанесенням родючого ґрунту в новому парку вздовж вулиці Борщагівської за 28-им навчальним корпусом. Виконано аерацію та скарифікацію газону перед першим навчальним корпусом.

14. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім.Ігоря Сікорського" для забезпечення усім необхідним людей, які перебувають на території Університету.

Для бажаючих підтримати Фонд наводимо його реквізити: https://send.monobank.ua/jar/74L9hT75Nn.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх рідних, друзів і близьких.

М. Згуровський