Ви є тут

КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідав Президент України Петро Порошенко

2016.09.01 НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відвідав Президент України Петро Порошенко

Візит Президента України Петра Порошенка до КПІ ім. Ігоря Сікорського у День знань розпочався з покладення квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні та до меморіальної дошки з прізвищами київських політехніків, які віддали життя за свободу та незалежність нашої країни.

Знайомство з університетом продовжилося в залах Державного політехнічного музею України при КПІ та в Науковому парку «Київська політехніка». Особливо уважно ознайомився Петро Порошенко з інноваційним середовищем університету. Про його структуру і напрями роботи розповів ректор КПІ академік Національної академії наук України Михайло Згуровський. Наочним свідченням ефективності такої форми організації науково-конструкторської діяльності стали вже реалізовані проекти, деякі з яких були продемонстровані Президенту. Крім того, очільник держави побачив зразки виробів, які впроваджуються у виробництво підприємствами «Укроборонпрому» і Державного космічного агентства України, що входять до складу Інноваційно-виробничої платформи «Київська політехніка». Пояснення по ходу давали автори цих конструкцій та керівники підприємств. Розробок таких немало: останнім часом співробітники КПІ за замовленнями вітчизняних силових відомств працювали над 26 проектами зі створення нових озброєнь, причому п’ять із них вже поставлено на озброєння. Робота ця триває і розширюються.

Головним заходом візиту стала зустріч зі студентами-першокурсниками. Виступає президент України Петро ПорошенкоПрезидент України поздоровив їх з початком нового навчального року. «Я хочу привітати вас: вам дуже пощастило. Бо Київський політех є, безумовно, школою, якою пишається Україна і яку знають в усьому світі. У 1898 році він був заснований найвидатнішими вченими того часу. І нині в університеті дуже добре зберігають і пам’ять, і напрацювання попередників, і школу. Школу, якою теж пишається весь світ, – наголосив він. – Зараз Університет відіграє надзвичайно важливу роль у зміцненні обороноздатності держави. Я дуже вдячний вченим університету за ті унікальні розробки, які підвищують рівень обороноздатності нашої держави».

Президент також говорив про величезний внесок студентів КПІ в перемогу Революції Гідності і подякував їм за те, що вони й сьогодні не залишаються байдужими до життя держави. Він згадав про двох політехніків, які загинули під час подій на Майдані, а також про п’ятьох студентів і співробітників університету, які віддали свої життя, боронячи Україну від російської агресії. Їхню пам’ять, і пам’ять усіх, хто віддав свої життя за свободу і незалежність нашої держави, учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання.

Виступаючи перед молоддю, Президент України Петро Порошенко торкнувся і проблем, які найбільше хвилюють громадян нашої держави, передусім, війни на Донбасі. «Україна робіть все можливе для того, щоб забезпечити повернення окупованих територій на Сході України, в Криму виключно мирним шляхом. Але він можливий лише тоді, коли ми маємо сильні збройні сили, інші силові підрозділи», – підкреслив він. І додав, що за останні два роки Україні вдалося створити нову армію, і це вже приносить перші плоди.

«Ми вдячні за добрі слова на адресу нашого університету. Особливо важливі вони для наших студентів-першокурсників, – сказав на завершення зустрічі Михайло Згуровський, звертаючись до Президента. – Я просто переконаний, що ваші побажання відіграють велику роль в їх майбутній траєкторії – професійній і людській».

А закінчився цей візит Президента України до КПІ фотографуванням зі студентами.

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій