У сучасному світі право інтелектуальної власності є одним з найефективніших механізмів регулювання соціальної, економічної, науково-технічної, інноваційної та ринкової політики світового співтовариства. Всесвітній день інтелектуальної власності,  який щороку відзначається 26 квітня, надає можливість наголосити на значенні інновацій у повсякденному житті людини та розвитку суспільства.

28 квітня 2014 року в НТУУ "КПІ" з нагоди Всесвітнього дня інтелектуальної власності за ініціативою кафедри конструювання верстатів і машин ММІ (зав. каф. проф. В.Б. Струтинський) та за підтримки департаменту науки та інноватики університету, з метою підвищення правосвідомості у сфері інтелектуальної власності відбувся семінар для студентів та викладачів спеціальності "Інтелектуальна власність" ММІ, факультету соціології і права, членів експертно-консультативної комісії з питань інтелектуальної власності та співробітників департаменту науки та інноватики НТУУ "КПІ" за участю провідних фахівців НДІ інтелектуальної власності Національної академії правових наук України.

На семінарі було представлено доповіді з актуальних питань інтелектуальної власності: "Патентний тролінг в Україні" (С.А. Петренко, керівник Центру експертних досліджень, к.ю.н., атестований судовий експерт з питань інтелектуальної власності, патентний повірений України); "Національна мережа трансферу технологій NTTN" (Т.В. Покшевницька, менеджер Національної мережі трансферу технологій);  "Охорона авторського права на персонаж як на частину твору" (І.І. Петренко, науковий співробітник відділу авторського права НДІ інтелектуальної власності, відповідальний секретар журналу "Теорія і практика інтелектуальної власності"); "Караоке як засіб використання об'єктів авторского права і суміжних прав" (Л.А.Черненко, старший науковий співробітник відділу промислової власності); "Практичні та теоретичні аспекти використання географічних зазначень походження товару в якості доменного імені" (О.В. Писєва, провідний фахівець відділу промислової власності).

Відкрив семінар перший заступник проректора з наукової роботи В.А. Барбаш. Він зачитав привітання з Всесвітнім днем інтелектуальної власності ректора НТУУ "КПІ" академіка НАНУ М.З. Згуровського і поздоровив присутніх із святом, підкреслив значення інновацій як однієї зі складових трикутника знань, який визначає діяльність провідних університетів  дослідницького типу, розповів про результати інноваційної діяльності університету за 2013 р. і проведення у 2014 р. третього Всеукраїнського конкурсу інноваційних проектів "Sikorsky challenge", вручив Почесні грамоти кращим винахідникам та активістам у сфері інтелектуальної власності.

А.К.Скуратовський, к.т.н., доцент,  заступник голови експертно-консультативної комісії з питань інтелектуальної власності, заслужений винахідник НТУУ "КПІ"