4 квітня КПІ ім. Ігоря Сікорського уклав з компанією «Zhejiang Golden Egg Science and Technology» (м. Ханчжоу, Китайська Народна Республіка) договір про співпрацю та створення спільного інкубаційного центру. Учасниками договору також стали Науковий парк «Київська політехніка» та ТОВ «Голден ег Технолоджі» (дочірнє підприємство компанії «Zhejiang Golden Egg Science and Technology»).

Документ підписали ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський, генеральний директор компанії «Zhejiang Golden Egg Science and Technology» Лі Люмін, генеральний директор НП «Київська політехніка» Володимир Гнат і директор компанії ТОВ «Голден ег Технолоджі» Чан Сі Цо.

Церемонії підписання передувало обговорення напрямів подальшої співпраці та завдань, що ставитимуться перед спільним інкубаційним центром, та організаційних особливостей його роботи в Україні та в КНР. Участь в обговоренні з китайського боку взяли представниця компанії Кун Юе, Чан Сі Цо та Богдан Андрющенко, з українського – проректор університету з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, проректор з перспективного розвитку Олексій Новіков, генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка» Володимир Гнат та інші.

Університет уже співпрацює з компанією у межах Меморандуму про співпрацю, підписаного 14 вересня 2017 року, тож укладення цього Договору – це наступний крок у налагодженні дійових стосунків з партнерами з міста Ханчжоу – однієї з історичних столиць Китаю, а нині – адміністративного центру провінції Чжецзян.

Отже співпраця на базі новостворюваного центру розгортатиметься на двох основних напрямах – освітньому та проектному. Учасники угоди домовилися, що українська його частина діятиме на базі Наукового парку «Київська політехніка», причому до її роботи залучатимуться й партнери КПІ ім. Ігоря Сікорського, а китайська частина – на базі Китайсько-Українського центру штучного інтелекту та інших партнерів компанії.

Китайські партнери беруть на себе зобов’язання підтримувати освітню діяльність, що проводиться Стартап-школою «Sikorsky Challenge», яка працює в рамках Інноваційної екосистеми КПІ ім. Ігоря Сікорського, та щорічний конкурс інноваційних проектів «Sikorsky Challenge». Понад те, компанія «Zhejiang Golden Egg Science and Technology» зголосилася виступати Генеральним спонсором конкурсу. Її представники братимуть у ньому безпосередню участь як члени експертних груп та журі й спільно з представниками університету відбиратимуть потенційно цікаві інноваційні проекти для подальшої комерціалізації в КНР.

Українська частина центру забезпечуватиме спільний пошук, відбір, аналіз, адаптацію та супровід інноваційних проектів, що можуть бути предметом подальшого інкубування та комерціалізації, а китайська – забезпечуватиме на основі аналізу та потреб ринків КНР рекомендації для адаптації та доопрацювання інноваційних проектів і нестиме відповідальність за організацію інкубування та подальшої комерціалізації спільних відібраних проектів на території Китаю.

Реалізація відібраних проектів здійснюватиметься після підписання відповідних договорів. У документі наголошується, що розробки київських політехніків залишатимуться інтелектуальною власністю університету та його партнерів. Пріоритетними (але не виключними) для співробітництва визначено такі напрямки: створення нових матеріалів, штучний інтелект, високотехнологічні прилади, машини та механізми. При цьому перевага для першочергового розгляду та просування надаватиметься розробкам, які перебувають на стадії прототипу, лабораторного зразка або малосерійного виробництва.

Планується також, що для інноваційних проектів, підготовлених і адаптованих для впровадження на ринку КНР, створюватимуться нові спільні підприємства з чотирма учасниками (співзасновниками): проектною командою, Науковим парком «Київська політехніка», компанією «Zhejiang Golden Egg Science and Technology» та китайським інвестором.

На фото: Чан Сі Цо, Лі Люмін, Михайло Згуровський та Володимир Гнат після підписання договору