1 та 2 грудня пройшов Контактний семінар Шведського Інституту « Swedish Institute Contact Seminar » за підтримки посольства Швеції, яке представляла Тетяна Некрасова, НТУУ «КПІ» та Центру трансферу технологій та менеджменту знань на який було запрошено провідних науковців, винахідників, викладачів, аспірантів та студентів.

Шведський Інститут (« Swedish Institute ») – це державна установа, яка має своїм завданням розповсюджувати знання про Швецію закордоном, а також відповідає за обмін інформацією у галузі культури, освіти, наукових досліджень, інших аспектів життя суспільства. Основна мета Інституту – це встановлення та підтримання довготривалих стосунки у всіх напрямах його діяльності. Координатор програми « Visby Program » Шведського Інституту Camilla Wristel розповіла про фінансові можливості цієї програми, яка існує вже понад 10 років, про можливості отримання стипендій для проходження навчання у вищих навчальних закладах Швеції, проведення наукових проектів. До участі у програмі допускаються 8 країн – Швеція, Україна, Латвія, Естонія, Литва, Польща, Білорусь та Росія. Щороку Інститут надає близько 40 стипендій. За адресою http://www.si.se можна ознайомитись з усіма вимогами щодо участі у програмі та знайти багато цікавої інформації про шведські вищі навчальні заклади.

На семінарі були присутні 17 представників з 13 шведських університетів, які мали на меті познайомитись з роботою НТУУ «КПІ» та встановити ділові довготривалі стосунки у сфері кооперації з впровадження та реалізації спільних проектів, що стосуються не лише спільних розробок, а й спільного навчання студентів та їх обміну. Проф. Геннадій Статюха розповів шведським колегам про вищу освіту в Україні, про досвід проекту по програмі « Visby » « Sustainable Development in Higher Education » доповіли Dr. Olga Kordas з « Royal Institute of Technology » та проф. Євгеній Нікіфорович з НТУУ «КПІ». Голова Товариства студентів та аспірантів Олексій Пасічний поділився інформацією про міжнародні зв'язки та роботу товариства.

Для отримання більш повної інформації про Швецію, її культуру, освіту, наукові дослідження використовуйте офіційні інтернет-портали: www.sweden.se , www.swedenintouch.se, www.studyinsweden.se

Каріна Жуйкова, старший викладач кафедри менеджменту