Несен Лариса Іванівна. Справжня жінка

Знайомтесь: Несен Лариса Іванівна, доцент кафедри електропостачання, заступник директора ІЕЕ НТУУ «КПІ» з навчально-виховної роботи.

Історія Л.І.Несен як фахівця високого рівня починається в 1971 р. після закінчення з відзнакою факультету гірничої електромеханіки та автоматики Київського політехнічного інституту за спеціальністю «Електрифікація і автоматизація гірничих робіт». З того часу Лариса Іванівна у різні періоди часу обіймала посади інженера, молодшого наукового співробітника, асистента, старшого викладача. Починаючи з 1997 р. і донині вона є доцентом кафедри електропостачання ІЕЕ. Багато років поспіль ця талановита жінка окрім усього ще була вченим секретарем вченої ради Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ», а з 2001 р. займає непросту посаду заcтупника директора ІЕЕ з навчально-виховної роботи.

Постійно працюючи над підвищенням свого наукового рівня та беручи активну участь у науково-методичних конференціях і семінарах, вона підготувала 36 публікацій, з них 24 наукових та 12 – навчально-методичного характеру. Також виступила співавтором при написанні Державного стандарту “Системи електропостачальні номінальною напругою до 1000 В: джерела, мережі, перетворювачі та споживачі електричної енергії. Терміни та визначення. (ДСТУ 2791-94)” та 3-х видань (1989, 2000, 2003 рр.) підручника “Перехідні процеси в системах електропостачання”. Серед значних нагород – Державна премія України в галузі науки і техніки у 2005 році та Почесна грамота Міністерства освіти і науки України у 2007 р.

Улюбленим науковим напрямом роботи є галузь розробки розподілених систем автоматизованого управління енергоспоживанням промислових підприємств, а також алгоритмічне та програмне забезпечення управління режимами реактивної потужності.

Лариса Іванівна Несен успішно будує кар'єру у зовсім не жіночій сфері, і при цьому їй вдається залишатись справжньою жінкою. Як говорить сама Лариса Іванівна, допомогою в цьому їй служить працьовитість, прагнення завжди бути справедливою до людей та вміння не відступати перед труднощами і йти до своєї мети.

На посаді заступника директора Л.І.Несен має справу з усіма студентами ІЕЕ, проводить виховну роботу з ними та надихає на організацію різноманітних масових заходів. Це ще одна з причин, чому Лариса Іванівна користується значною повагою як серед своїх колег-викладачів, так і серед студентів.

Виявляється, що секрет її успіху в наступному девізі: «Працювати потрібно таким чином, щоб людина, яка прийшла до тебе зі своєю проблемою, пішла з кабінету з позитивним настроєм, задоволеною вирішенням свого питання».

В.В.Прокопенко, заст. директора ІЕЕ, проф.
Анастасія Савченко, студентка 6-го курсу ІЕЕ