Серед переможців університетського конкурсу «Молодий викладач-дослідник-2013» названо асистента кафедри автоматизації хімічних виробництв ІХФ Олексія Анатолійовича Жученка.

«Усе моє «доросле» життя, – розповідає  Олексій, – пов’язане з нашим рідним університетом та кафедрою. Я свідомо готувався до вступу до НТУУ «КПІ»: у 2002 році, закінчивши Політехнічний ліцей  КПІ, вступив на перший курс».

Цікавість та хист до науки були закладені в юнакові батьком. Тому займатися науковою роботою Олексій почав ще зі студентської лави. За успіхи в навчанні та науковій роботі був стипендіатом Президента України, Верховної Ради України, Київського міського голови. Наукову роботу поєднував з громадським життям університету, брав активну участь у роботі студентських організацій. Під час навчання за сумісництвом працював на посаді лаборанта, а потім інженера.

У 2008 р. О. Жученко з відзнакою закінчив університет та отримав диплом магістра з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій. За результатами навчальної та наукової роботи отримав пропозицію продовжити роботу на кафедрі на посаді асистента. Нині викладає дисципліни «Адаптивні та робастні системи», «Теорія автоматичного управління», «Керування складними хіміко-технологічними системами».

Основною тематикою наукових досліджень є розроблення комплексних систем автоматизації технологічних процесів та виробництв. У 2013 р. О.А.Жученко захистив дисертаційну роботу «Автоматизація процесів керування екструзією полімерних матеріалів в умовах зміни режимів функціонування» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Нині бере участь у науково-дослідних роботах кафедри та факультету, які фінансуються як за рахунок Державного бюджету України, так і приватних підприємств та організацій України.  Є автором понад  60 наукових та методичних праць, учасником республіканських і міжнародних науково-технічних конференцій.

Окрім наукової та навчальної роботи, Олексій Анатолійович приділяє значну увагу розвитку міжнародних зв’язків факультету і кафедри, адже обіймає посаду заступника декана по роботі з іноземними студентами та міжнародному співробітництву. Під керівництвом декана ІХФ проф. Є.М.Панова на факультеті значно збільшилась кількість міжнародних договорів і міжнародних наукових публікацій. Факультет виграв грант за програмою ERASMUS MUNDUS, що дає можливість студентам, науковцям та викладачам навчатися й стажуватися у провідних навчальних закладах Європи.

Своїми успіхами молодий науковець завдячує колективу кафедри автоматизації хімічних виробництв, на якій панує творча атмосфера, що надихає на подальшу роботу. «Можу щиро сказати, що кафедра автоматизації хімічних виробництв є моєю рідною, а колектив кафедри – моєю сім’єю. Хотілося б і надалі бути корисним моїй рідній кафедрі та пов’язати з нею все своє життя», – підсумовує науковець.

Інф. ІХФ