Яке серце вчорашнього школяра не затріпотить від слів "гідроаеромеханіка і механотроніка", якщо юнак мріє про винаходи та вдосконалення різноманітних технічних пристроїв. Тож шість років тому Гліб Шимко став студентом ММІ. І правильність свого вибору підтверджує не лише мріями про майбутню фахову реалізацію, а й щоденною сумлінною працею та досягненнями.

Науковою діяльністю на кафедрі прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки почав займатися з другого курсу: друкував статті, брав участь у конференціях з різних дисциплін, відвідував науковий гурток. На третьому курсі працював лаборантом на кафедрі прикладної механіки, займався розробкою лабораторного стенду (науковий керівник – к.т.н., доц. В.П.Лукавенко). Результати роботи були представлені на студентській конференції.

Під час вивчення дисципліни "Деталі машин" познайомився із заслуженим винахідником України к.т.н., доцентом Михайлом Семеновичем Тривайлом. ВІн зацікавив основами винахідництва та дав поштовх до творчого пошуку. У результаті подальшої плідної роботи Гліб отримав 2 патенти: на сонячний теплогенератор та електрогенератор, що працює від коливань морських хвиль, також була оформлена заявка на третій.

На четвертому курсі юнак вирішив реалізувати себе й у громадській роботі. Працював заступником голови студради факультету. Закінчив військову кафедру при НТУУ "КПІ". Набув нових знань та досвіду. На "відмінно" захистив диплом бакалавра, робота присвячена розробці пневматичного маніпулятора (науковий керівник – к.т.н. О.С.Ганпанцурова). На п'ятому курсі з'явилося бажання помірятися силами з колегами з інших вишів. Тож узяв участь у Всеукраїнській олімпіаді "Механотроніка в машинобудуванні". За результатами індивідуальних змагань посів третє місце, а за підсумками командних змагань команда кафедри гідравліки НТУУ "КПІ" здобула перемогу.

Природа щедро обдарувала юнака й фізичними даними. Можливо, зустрінь він на своєму шляху зацікавленого тренера, побільшало б в Україні на одного перспективного баскетболіста. Тож у складі збірної Гліб захищав честь ММІ на університетських змаганнях.

Цього року Г.Шимка відзначено іменною стипендією Верховної Ради України. "Це не лише винагорода, а й відповідальність, і стимул працювати далі", – розмірковує студент. У подальшому він планує займатись науковою та творчою діяльністю, готується до вступу в аспірантуру. Разом із тим, гостро відчуває брак практичних навичок та досвіду роботи. Та юнак сповнений оптимізму, він упевнений, що зможе гідно реалізувати на практиці знання та навички, набуті в КПІ.