Шановні київські політехніки. За минулу добу (2-3 квітня 2022 року) Збройні сили України тримали оборону по усій лінії фронту. За інформацією заступниці міністра оборони України Ганни Маляр всю Київську область було звільнено від російської армії. Бомбардуванню піддався Миргород на Полтавщині. Важкі бої відбувалися в Харківській області і на Донбасі. Трагічна ситуація зберігалася в Маріуполі.

Президент України Володимир Зеленський провів перемовини із Президентом Європейського парламенту Робертою Мецолою, президентом Колумбії Дуке Маркесом і Прем’єр міністром Великобританії Борисом Джонсоном. Співрозмовники обговорили координацію дій на підтримку України.

За інформацією міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, 2 квітня для евакуації українців працювало сім гуманітарних коридорів – у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях: Маріуполь – Мангуш – Бердянськ – Токмак – Василівка – Кам'янське – Запоріжжя. Зокрема, з Донеччини вивезено автобусами 209 людей, з них 34 дитини, залізницею - 7471 людина.

У м. Києві ситуація була відносно спокійною і контрольованою.

Ректорат та Оперативний штаб університету сконцентрували свої зусилля на вирішенні наступних питань:

1. Здійснювалася консультаційна робота зі студентами та викладачами з питань навчання та з питань поселення в гуртожитки університету постраждалих співробітників, студентів та членів їх сімей;

2. Відпрацьовувалися звернення та забезпечувалася підтримка студентів, аспірантів та НПП, які опинилися за кордоном;

3. Продовжував працювати центр харчування мешканців укриттів та студентів волонтерів з числа тих, хто забезпечує життєдіяльність і безпеку в університеті;

4. Одній особі, яка перебуває в укриттях на території Університету було надано безкоштовну медичну консультацію у військовому госпіталі, з яким діє домовленість про співпрацю;

5. Вдруге відбувся дружній футбольний матч між співробітниками Університету та працівниками поліції, який ще більше об‘єднав та згуртував людей, що забезпечують правопорядок та життєдіяльність КПІ;

6. У гуртожитках КПІ минула доба пройшла спокійно. Під час повітряної тривоги мешканці перебували в укриттях, перепускний режим контролювався працівниками і силами добровольців з числа студентів, гуртожитки було забезпечено необхідними комунальними послугами.

7. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету, надавали необхідну допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

8. На території КПІ належним чином забезпечувався правопорядк. Працювали пости Національної поліції, Територіальної оборони Департаменту безпеки КПІ, три автопатрулі;

9. Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 1, 2, 4, 7, 8, 9, 11, 12, 18, 23, 24, 27, 30, 35-го навчальних корпусів та Державного політехнічного музею, виконала повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

10. Працівники департаменту господарської роботи виконали два аварійні ремонти системи водопостачання в навчальних корпусах Університету;

11. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського" для забезпечення усім необхідним людей, які перебувають на території університету;

Для бажаючих підтримати Фонд наводимо його реквізити: https://send.monobank.ua/jar/74L9hT75Nn.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх близьких і друзів.

М. Згуровський