У КПІ зникають стереотипи про несумісність краси і розуму. Автор ще раз у цьому переконалася, познайомившись з доцентом кафедри математичних методів системного аналізу ННК "ІПСА" Надією Іванівною Недашківською. Ця гарна, молода, енергійна жінка стала одним із переможців університетського конкурсу "Молодий викладач-дослідник – 2010". Вона є автором (співавтором) навчального посібника, кількох методичних праць, великої кількості наукових статей і доповідей. Надія Іванівна люб'язно погодилася відповісти на кілька запитань.

– Мабуть, не зовсім природно розпочинати розмову з чарівною жінкою із запитань про роботу, та все ж, із чим пов'язана Ваша наукова діяльність?

– Це, насамперед, математичні методи підтримки прийняття рішень, багатокритеріального оцінювання альтернатив рішень, обробки експертної інформації, системна методологія передбачення, інтелектуальний аналіз даних.

– Які серед своїх наукових робіт Ви хотіли б відзначити?

– Минулого року у співавторстві з моїм науковим керівником проф. Н.Д.Панкратовою був виданий навчальний посібник "Моделі і методи аналізу ієрархій: Теорія. Застосування" з грифом Міносвіти. У ньому представлено результати проведених останнім часом досліджень. Також результати моїх наукових досліджень були оприлюднені в наукових журналах і доповідях на численних конференціях, приміром, на симпозіумі "ISAHP-2011" в Італії. У 2011 році як молодий спеціаліст я виступала на засіданні відділення інформатики НАН України.

– Зважаючи на таку активну наукову діяльність, думаю, Ви можете похвалитися певними нагородами…

– Так, у 2008 році Національна академія наук України нагородила мене відзнакою для молодих учених "Талант, натхнення, праця". А в 2011 році я отримала звання доцента кафедри математичних методів системного аналізу ННК "ІПСА".

– Якщо назвати ще один напрям Вашої роботи, скажіть, які предмети Ви викладаєте?

– На 4-му курсі ННК "ІПСА" викладаю дисципліну "Інтелектуальні системи", а на 5-му – "Системи підтримки прийняття рішень". Нещодавно почала читати для спеціалістів та магістрів курс "Прийняття рішень в ієрархічних системах".

– Відійдемо трохи від теми. Чула, що Вашим хобі є мандри. Яка подорож Вам найбільше запам'яталася?

– Так, я дійсно люблю мандрувати, бувати на природі, відчувати єднання з нею. Нещодавно брала участь у велоподорожі Карпатами. А до цього ми проїхали на велосипедах уздовж південно-західного берега Азовського моря – подолали Арабатську стрілку і дісталися Керчі – неначе занурилися в історію: відвідали соляні промисли, гарячий гейзер, залишки Пантикапею, познайомилися з рибалками тощо. Такі мандрівки не забуваються. А ще я мрію побувати в Альпах.

– Ви вже маєте за плечима значні професійні досягнення, що б Ви могли порадити або побажати нашим читачам на шляху до власних цілей?

– Мабуть, головне – щоб людині подобалася справа, якою вона займається. Тому що від праці варто отримувати задоволення. Лише тоді будуть досягнення і, звичайно, вони стануть ще більшим стимулом до праці. А ще хочу побажати всім молодим науковцям такого керівника, як Наталія Дмитрівна Панкратова. Мені з нею неймовірно пощастило.

Спілкувалася Ярослава Підвальна