Кравчук Михайло Пилипович

Михайло Пилипович Кравчук (21.11.1892, Човниці, Волинь — 9.3.1942, Колима) — всесвітньо відомий український математик, академік АН УРСР, член багатьох закордонних математичних товариств. Працював у КПІ з 1921 по 1938 рік, завідувач кафедри вищої математики у 1930-1937 роках.

🎥 У Міжнародний день математики в КПІ відкрили меморіальну дошку великому  українському математику

Зовсім нещодавно на історичному житловому будинку №5, що є невід'ємною частиною кампусу КПІ, було відкрито меморіальну дошку на честь його славнозвісного мешканця – видатного українського вченого та інженера Євгена Оскаровича Патона.

Михайло Кравчук: Голос Німої Цифри

Сьогодні народився Михайло Кравчук — автор першого словника української математичної термінології. Відомий на весь світ професор КПІ, завдяки якому комп’ютер, телебачення та 3D-моделювання стали реальністю.

Українізація КПІ 100 років тому: події та контекст

Сьогодні говорити про якусь адміністративну кампанію з українізації усіх сфер життя України щонайменше дивно. Точніше, особливо сьогодні, коли росія довела громадянам нашої країни, наскільки важливими для кожного з нас є питання мови і самоідентифікації.

Кравчук Михайло Пилипович: не згасне ім'я, не згасне слава! До 125-річчя від дня народження

Михайло Пилипович Кравчук народився 27 вересня 1892 р. в селі Човниця Ківерцівського повіту на Волині в сім'ї землеміра. Батько його, Пилип Йосипович, син селянина-шевця, закінчив Петровсько-Розумовську академію (нині – Московська сільськогосподарська академія ім. К.Тимірязєва).

Вшанування пам’яті Михайла Кравчука

10 жовтня 2017 р. виповнилося 125 років з дня народження Михайла Кравчука (1892–1942) – найвизначнішого українського математика ХХ сторіччя, праці якого з вищої алгебри, математичного аналізу, теорії диференціальних та інтегральних рівнянь, теорії ймовірностей та математичної статистики та ін. увійшли до скарбниці світової науки.

Математичне сузір'я КПІ. До 115-річчя Київської політехніки

З моменту заснування КПІ математичній підготовці надавалось тут особливе значення. За рішенням першого ректора КПІ В.Л.Кирпичова для викладання цієї дисципліни були запрошені кращі київські математики того часу – професори В.П.Єрмаков та Б.Я.Букреєв.

Підписка на Кравчук М.П.