Це сьогодні Лариса Сергіївна Глоба, завідувач кафедри інформаційно-комунікаційних мереж Інституту телекомунікаційних систем, доктор технічних наук, професор відома не тільки в НТУУ "КПІ", а й у широких наукових колах нашої держави та багатьох зарубіжних країн.

А перші її "занурення в науку" почалися в далекому вже 1981 році. Саме тоді вона, як молодий фахівець, працюючи за направленням на Київському авіаційному заводі  після закінчення Харківського авіаційного інституту, паралельно працювала над науковою роботою в КПІ. І вже в 1984 році Лариса Глоба успішно захистила дисертацію та здобула ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю "Системи автоматизації проектувальних робіт". Докторську дисертацію захистила в 1996 році на спеціалізованій вченій раді НТУУ "КПІ". У 2001 році отримала вчене звання професора за спеціальністю "Системи автоматизованого проектування".

Сферою наукових інтересів Лариси Глоби є розробка корпоративних інтелектуальних систем виробництва та систем управління, портальні рішення; інструментарій створення розподілених інформаційних систем; паралельний комп'ютинг; технології інформаційної взаємодії в цьому середовищі, технології Web-сервісів, Сloud-computing.

Розробки систем автоматизованого проектування технологічної підготовки виробництва для машинобудівних підприємств, таких як Південний машинобудівний завод, Тушинський авіаційний завод, Київське виробниче об'єднання ім. Артема та ін., які є науковими доробками Л.С. Глоби, впроваджувалися в 1993–1996 рр. на підприємствах України за Національною програмою "Критичні технології ".

 Лариса Сергіївна відзначилася  активною співпрацею з МНС – очолювала роботи зі створення юридично достовірного Банку даних усіх категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. І ці розробки були  впроваджені в повсякденну діяльність МНС України та 27 відповідних регіональних управлінь ОДА України.

Вагомий внесок здійснений Л.С. Глобою в низку розробок на замовлення Державтоінспекції України, Міністерства освіти і науки, Збройних сил України, Міністерства ЖКХ України.

Протягом 20-річного стажу педагогічної роботи в НТУУ "КПІ" під її керівництвом захищено 11 кандидатських і 1 докторська дисертації. За підсумками 2015 року професора Л.С. Глобу (вже вкотре!) названо серед кращих викладачів-дослідників НТУУ "КПІ".

Усе вищеназване – це далеко не повний перелік науково-дослідницьких досягнень Лариси Сергіївни, на жаль, формат нашого видання не дозволяє більш детального їх відображення.

"Завдяки чому ви досягаєте таких дійсно вагомих результатів у науковій діяльності?" – запитую у Лариси Сергіївни. "Просто люблю працювати, – відповідає вона, – а ще мені дуже цікаво спілкуватися з молоддю, це надихає і стимулює до пошуків цікавих рішень". Ще одне запитання: "Чи вдається поєднувати з наукою якісь інші захоплення?" – "Люблю багато чого – танці, книги, кіно, театр... Хоча нерідко робота майже не лишала і не лишає часу для якихось інших занять".

 Не можна не згадати, що Лариса Сергіївна виховала чарівну доньку, якій передалась, мабуть, материнська жага творчості і великої працездатності – Ксенія закінчила КПІ, зараз успішно працює у сфері ІТ-технологій. Напередодні Міжнародного жіночого дня бажаємо вам, Ларисо Сергіївно, доброго  здоров'я, гарного настрою, натхнення і подальших творчих успіхів у роботі.

Володимир  Школьний