В еру ІТ-технологій та інноваційних проектів іноді незаслужено мало згадуємо про основоположні  галузі машинобудування, зокрема ливарне виробництво. Але ж саме завдяки ливарним технологіям отримують складні за конфігурацією і геометрією заготівки з високим (до 98%) коефіцієнтом використання металу. Лише спеціальних видів лиття налічується понад 20. У 1985–90 рр. ливарники України займали перше місце у світі по литтю металу на душу населення, виробляючи до 6-6,5 млн т виливків на рік.

Тим більшої поваги заслуговують молоді люди, які вибрали ливарне виробництво своєю майбутньою професією. Серед них і Андрій Дядюра – студент 4-го курсу кафедри ливарного виробництва чорних і кольорових металів ІФФ, стипендіат ректора НТУУ "КПІ". Свій вибір хлопчина з Житомирщини зробив ще  2011 р.  і відтоді переконаний, що ливарне виробництво є вельми цікавим і перспективним, адже поєднує фундаментальні науки та найновіші технології. Кафедра, де він навчається, має багаті традиції,тут виросла плеяда відомих у СНД і Європі спеціалістів, корифеїв ливарної справи. Вони розробляли нові технології, очолювали величезні виробництва й науково-дослідні установи, залишили по собі численних учнів і послідовників. Тож юнак прагне бути гідним своїх попередників. Він частий гість у навчально-методичному кабінеті-музеї заслуженого професора НТУУ "КПІ" С.П. Дорошенка (на фото).

Опановуючи основи технічних наук, А.Дядюра бере активну участь й у суспільному житті, є членом організації охорони громадського порядку КПІ; має успіхи у спорті – посів ІІІ місце в турнірі зі спортивної гімнастики. Захоплюється фотографією.

Сфера наукових інтересів Андрія досить широка. Результати робіт із вивчення реологічних властивостей сталей при нагріванні викладені ним (у співавторстві) в журналах "Процессы литья" та "Металл и литье Украины" (належать до фахових видань ВАК України) та в доповідях на науково-технічних конференціях.

Нині, під керівництвом професора В.Г. Могилатенка, Андрій завершує роботу з дослідження впливу короткочасного струму високої частоти на формування структури алюмінієвих сплавів при кристалізації. Цій темі присвячена його дипломна робота бакалавра. Надалі іменний стипендіат планує співпрацювати з Фізико-технологічним інститутом металів і сплавів НАН України, продовжуючи навчання в магістратурі.

Тож побажаємо здібному студентові подальших успіхів та визнання.

Р.В.Лютий, доцент кафедри ливарного виробництва чорних і кольорових металів