13 травня в Санта-Кларі, Каліфорнія, відбувся фінал дводенного міжнародного Хакатона Cities Hakathon at Internet of Things World 2016. Уже другий рік поспіль перше місце у змаганнях  кращих розробників займає Ciklum. Членами команди були і КПІшники, зокрема Борис Працюк, голова R&D напряму.

Перемогу команді приніс проект з удосконалення автоматичного дефібрилятора для надання термінової допомоги постраждалим від серцевого нападу. Увімкнений пристрій проводить голосову  інструкцію дій першої допомоги та сповіщає про нещасний випадок усі найближчі лікарні та відділення швидкої допомоги. Передається точний час, геолокація і онлайн-трансляція відео з камер зовнішнього спостереження вулиці, а також висилаються життєво важливі дані – кардіограма потерпілого, завдяки чому лікар відразу може почати діагностику. На місце зразу виїжджає найближча машина швидкої допомоги з урахуванням завантаженості доріг. Очікучи на швидку, дефібрилятор голосом продовжує ставити вам уточнювальні запитання про потерпілого: стать, приблизний вік, фізичні ознаки стану тощо.

Борис Працюк ділиться враженнями від Хакатона: "Для учасників відвідування Cities Hakathon at Internet of Things World 2016 – зріз того, як розвивається IoT-спільнота у світі і які передові технології використовуються в цій екосистемі. Для мене ж участь в Хакатоні стала першим досвідом такого масштабного змагання міжнародного рівня. До того ж сама атмосфера Кремнієвої долини діє дуже натхненно і сприяє обміну знаннями".

 Олексій Левков, Олександра Мельник

Дата події