Уже другий рік триває співпраця між ФПМ та ФЛ щодо розробки та запровадження сучасних методик навчання англійської мови професійного спрямування. Керівництво ФПМ і ФЛ (декани І.А.Дичка та Н.С.Саєнко) започаткувало низку проектних методик навчання іноземних мов із залученням інформаційних технологій.

Одним із проектів, започаткованих ФПМ та ФЛ, став пілотний телекомунікаційний проект з інтенсивних технологій навчання англійської мови. Торік було проведено заняття з англійської мови в режимі відеоконференції на міжнародному рівні, у якому взяли участь студенти ФПМ Київської політехніки та Польсько-японського інституту інформаційних технологій (ПЯІІТ) у Варшаві. Зацікавленість, з якою працювали викладачі й студенти, спонукала організаторів розширити коло завдань і учасників, і сьогодні вже можна говорити про створення Міжнародної віртуальної лабораторії з вивчення іноземних мов.

24 квітня було проведено Міжнародну відеоконференцію, учасниками якої стали: з боку України – представники Посольства Японії в Україні, викладачі ФПМ і ФЛ, студенти ФПМ та ІТС; з боку Польщі – викладачі та студенти Польсько-японського інституту інформаційних технологій.

Учасників привітала перший секретар Посольства Японії в Україні пані Осугі. У ході відеоконференції про зміст її роботи розповіли Бовкун Олександра, Шолік Олексій та Пирогов Євген (студенти 2-го курсу ФПМ), відбулися фахові презентації й дискусії. Було представлено й обговорено такі теми: “Мобільний маркетинг” (Родіон Борчевський, ФПМ), “Освіта – запорука мобільного маркетингу баз даних” (Роман Гуцалюк, Олександр Сахневич та Наталія Сін, ІТС), “Світова павутина”, “Пошукові служби Інтернет”, “Відкриті вихідні тексти програм для мобільного зв’язку”, “Бездротова енергія” (ПЯІІТ), “Відкрите програмне забезпечення” (Микола Шафоростов, ФПМ; Андрій Самойлюк, ІТС). Підсумували роботу відеоконференції Світлана Масановець, Слава Головач та Євген Валерко (ФПМ). Теми зацікавили студентів обох країн, і англійська мова не стала перешкодою для жвавої дискусії.

У заключному слові пані Осугі високо оцінила діяльність студентів та викладачів і підкреслила, що віртуальне середовище навчання англійської мови залучає низку засобів спілкування, розроблених і застосованих для підтримки навчання у співробітництві. Такі відеоконференції можуть бути заохоченням для стимулювання інтелекту та розвитку критичного мислення, залучення студентів до вирішення проблем і прийняття рішень, поліпшення комунікативної спроможності та вдосконалення мовленнєві компетенції й фахової підготовки. Пані Осугі висловила сподівання щодо продовження проекту, побажала натхнення та успіхів усім учасникам відеоконференції, додавши поздоровлення всьому колективу з нагоди 110-ї річниці НТУУ “КПІ”.

Автор: Є.С.Сулема, заступник декана ФПМ,
Т.П.Павлова, завідувач кафедри англійської мови №2 ФЛ,

Т.В.Бондарєва, викладач кафедри англійської мови №2 ФЛ

Дата події