Одинадцятий рік поспіль КПІ ім. Ігоря Сікорського проводить Всеукраїнську студентську олімпіаду «Механотроніка в машинобудуванні». Ідея виникла ще 2009 року. Тоді київські політехніки з партнерами звернулися до Міносвіти з відповідною пропозицією. Вперше участь в олімпіаді взяли 6 університетів, сьогодні їх вже 19. Всього участь взяли 20 команд.

Механотроніка – це галузь науки і техніки присвячена створенню і експлуатації машин, об'єднує в собі механіку і електроніку.
«Спеціаліст з мехатроніки знає основи механіки, основи електроніки, основи електрики і як це все пов’язати», - пояснює один з організаторів олімпіади, старший викладач кафедри прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки КПІ ім. Сікорського Костянтин Бєліков.

Суть змагань полягає у розв'язанні задач пов'язаних з реальним виробництвом. Правила прості - команди отримують задачу, потім кажуть, як автоматизувати процес, обирають обладнання для реалізації та збирають саму систему на навчальних стендах.
«Ми малюємо і схеми і складаємо рівняння. Це логіка процесу виробництва послідовність цих всіх процесів і у них в завданні дається якась лінія і їм потрібно описати це все. І скласти це все на схемі», - студентка кафедри прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки КПІ ім. Сікорського Софія Косміна.

У рамках олімпіади відбувалися командні та індивідуальні змагання. Цього разу найкращі результати показали такі команди:

1. КПІ ім. Ігоря Сікорського, ММІ, кафедра прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки

• Бєліков Костянтин (керівник)
  • Федотов Євгеній
  • Яремко Андрій
  • Голіченко Катерина

2. Національний університет «Запорізька політехніка», електротехнічний факультет, кафедра електроприводу та автоматизації промислових установок

• Осадчий Володимир, Назарова Олена (керівники)
  • Шульженко Сергій
  • Гончаров Дмитро
  • Олєйніков Микола

3. Національний університет харчових технологій, Навчально-науковий інженерно-технічний інститут ім. акад. І.С. Гулого, кафедра мехатроніки та пакувальної техніки