15 студентів-магістрантів ІЕЕ відвідали сучасне енергетичне підприємство Німеччини – "Trianel Gaskraftwerk Hamm GmbH" – газотурбінну електростанцію, розташовану у передмісті Гамма (на фото). Оглядову екскурсію для київських політехніків організували фахівці Університету прикладних наук Гамма-Ліпштадта у рамках реалізації проєкту DAAD "Навчальний візит групи українських студентів до Німеччини: німецько-українське співробітництво задля практично-орієнтованої та новітньої освіти інженерів-електротехніків".

Студенти довідалися про реалізацію проєкту будівництва цієї електростанції зі встановленою потужністю 850 МВт, зведеної лише 10 років тому, про принципи та особливості технологічного процесу вироблення електричної енергії за допомогою газотурбінних установок, про те, що задля економії витрат частину функцій підприємства виконують субпідрядні організації. Під час екскурсії значну увагу було приділено трансформації електроенергетичного сектору Німеччини – поступовому переходу від традиційних до відновлюваних джерел вироблення електричної енергії. Оскільки правилами ринку електричної енергії передбачено купувати насамперед електричну енергію, вироблену сонячними та вітровими електростанціями, газотурбінна електростанція використовується лише для покриття пікових електричних навантажень енергосистеми. На момент проведення екскурсії підприємство працювало в режимі резерву.

За інф. ІЕЕ