На VII Міжнародному фестивалі інноваційних проектів "Sikorsky Challenge", що проводився в КПІ ім. Ігоря Сікорського 16–19 жовтня 2018 року, була представлена спільна розробка науковців Механіко-машинобудівного інституту та Радіотехнічного факультету. Науковці запропонували мобільне технологічне обладнання, яке дозволяє за рахунок ультразвукової кавітаційної обробки та накладання інтенсивного магнітного поля знезаразити та очистити воду з будь-якої природної водойми без застосування хімічних реагентів.

Інактивація шкідливих для здоров'я людини мікроорганізмів відбувається за рахунок:

• механічного руйнування мікроорганізмів сферичними хвилями та кумулятивними струменями, що виникають унаслідок руйнування кавітаційних бульбашок;
  • локального підвищення тиску до 1000 МПа та температури до 10000 С при руйнуванні кавітаційних бульбашок;
  • інтенсивних окислювальних процесів у рідині.

Автори розробки: проф. О.Ф.Луговський, доц. А.В.Мовчанюк, доц. І.А.Гришко, асист. А.І.Зілінський, інж. В.П.Фесіч, студ. І. Поковба.

Інф. ММІ