22 листопада в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулася презентація книги «В поисках истины: они опережали время» і зустріч з її автором Іваном Олійником.

Автор книги – генерал-полковник Іван Іванович Олійник своє життя присвятив службі в Ракетних військах стратегічного призначення. Багато років він обіймав командно-штабні посади: командував ракетним полком, дивізією, очолював Пермське вище військове командно-інженерне училище РВСН ім. Маршала Радянського Союзу В.І.Чуйкова, шість років був начальником космодрому «Плесецьк». Завершив службу на посаді Заступника Міністра оборони України з озброєння - Начальника озброєння Збройних Сил України. Є автором трьох науково-технічних монографій, книг з історії ракетобудування та ракетних військ і численних статей.

У презентації книги взяли участь представники космічної галузі України, ветерани Ракетних військ стратегічного призначення та космодромів «Плесецьк», «Байконур» і «Капустин Яр», члени родини Івана Олійника, а також викладачі та студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського.

«Для нас високою честю є приймати справжнє сузір’я видатних людей, яких ми бачимо в залі. І дуже важливою для київських політехніків є сьогоднішня подія – презентація книги легендарної, без перебільшення, людини – кандидата воєнних наук, доктора технічних наук, генерал-полковника Івана Івановича Олійника», – сказав, відкриваючи засідання, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський.

Нову книгу Івана Олійника присвячено життю та діяльності творців і корифеїв вітчизняного ракетобудування та ракетних військ від її початків і майже до наших днів. Це документальні біографії Олександра Засядька (1774 – 1837 рр.), Юрія Кондратюка (Олександра Шаргея, 1897 – 1943 рр.), Костянтина Ціолковського (1857 – 1935 рр.), Роберта Бартіні (1897 – 1974 рр.), Сергія Корольова (1907 – 1966 рр.), Валентина Глушка (1908 – 1989 рр.), Михайла Янгеля (1911 – 1971 рр.), Володимира Челомея (1914 – 1984 рр.), Володимира Сергеєва (1914 – 2009 рр.), Володимира Уткіна (1923 – 2000 рр.), Олександра Надірадзе (1914 – 1987 рр.), Лева Люльєва (1908 – 1985 рр.) та Михайла Решетньова (1924 – 1996 рр.). Окрім того, представлено життєвий шлях першого Головнокомандувача Ракетних військ стратегічного призначення, Головного маршала артилерії Митрофана Недєліна. Як зауважив Іван Олійник, долі одинадцяти з тринадцяти генеральних і головних конструкторів, про яких він пише, були тісно пов’язані з Україною. Понад те, троє з них – Сергій Корольов, Володимира Челомей та Лев Люльєв навчалися в КПІ.

В обговоренні книги Івана Івановича Олійника виступили екс-Міністр оборони України генерал армії Володимир Шкідченко; четвертий генеральний директор ДП «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова», екс-Генеральний директор Національного космічного агентства України Герой України Юрій Алексєєв; генерал-лейтенант, колишній перший заступник начальника озброєння — начальник штабу озброєння ЗС України. екс-заступник Міністра Кабінету Міністрів Лев Гнатенко; колишній начальник Центрального ракетно-артилерійського управління Головного управління по технічному забезпеченню Збройних Сил Озброєння Збройних Сил України генерал-лейтенант Іван Царик та інші. В усіх виступах лунала дуже висока оцінка праці автора.

Насамкінець генерал-полковник Іван Олійник передав комплекти своїх книг Державному політехнічному музею та Науково-технічній бібліотеці університету.

На фото: генерал-полковник Іван Олійник розповідає про героїв своїх книг

[22.11.2018] Презентація книги «В поисках истины: они опережали время» (увага, змінено місце проведення!)

22 листопада о 15-00 в Залі Адміністративної ради КПІ ім. Ігоря Сікорського (пр. Перемоги, 37, корпус №6) відбудеться презентація книги «В поисках истины: они опережали время» і зустріч з її автором І.Олійником.

Автор книги генерал-полковник, доктор технічних наук Іван Іванович Олійник своє життя присвятив службі в Ракетних військах стратегічного призначення. Багато років він обіймав командно-штабні посади: командував ракетним полком, дивізією, очолював Пермське вище військове командно-інженерне училище РВСН ім. Маршала Радянського Союзу В.І.Чуйкова, шість років був начальником космодрому «Плесецьк». Завершив службу на посаді Заступника Міністра оборони України з озброєння - Начальника озброєння Збройних Сил України. Є автором трьох монографій і численних статей.

Нову книгу Івана Олійника присвячено творцям і корифеям ракетобудування та ракетних військ. Серед біографій тринадцяти видатних Головних і Генеральних конструкторів ракетно-космічної, авіаційної та зенітно-ракетної техніки є й глави про життя та наукову діяльність колишніх студентів КПІ Сергія Корольова, Володимира Челомея та Лева Люльєва.

У презентації візьмуть участь представники космічної галузі України, ветерани РВСН та космодромів «Плесецьк», «Байконур» і «Капустин Яр» та інші.

Буде цікаво, тож запрошуються всі охочі.

Вхід вільний