Цього року 62 молоді науковці отримали гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених. Відповідне розпорядження №105/2018-рп видав П.Порошенко 16 липня 2018 р.

"Такі гранти є важливим, хоч і недостатнім, інструментом для підтримки нашої наукової молоді, адже вони надаються для того, щоб конкретний науковець мав фінансову основу для проведення власного дослідження. Причому це можуть бути як лише заплановані проекти, так і ті, що вже проводяться", – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Як завжди, серед переможців, які отримали кошти на власні дослідження і кого відібрали зі 167 претендентів, – представники КПІ ім. Ігоря Сікорського:

Ігорю Владимирському, старшому науковому співробітнику ІФФ кошти надано для проведення дослідження "Низькотемпературне формування магнітно-градієнтних нанорозмірних матеріалів на основі FePt".

Павлу Касьянову, доктору фізико-математичних наук, завідувачу науково-дослідного відділу системної математики, виконувачу обов'язків директора Інституту прикладного системного аналізу – для проведення дослідження "Методи нелінійного та багатозначного аналізу для задач обробки великих даних різної природи".

Олександру Неуйміну, кандидату технічних наук, старшому викладачу РТФ – для проведення дослідження "Розробка методів виявлення безпілотних літальних апаратів на послідовності відеозображень".

Ріні Новогрудській, кандидату технічних наук, доценту ІТС – для проведення дослідження "Систематизація даних антарктичних досліджень з використанням інтелектуальних засобів представлення знань".

Євгену Солодкому, кандидату технічних наук, старшому науковому співробітнику ІФФ – для проведення дослідження "Розробка високоміцних жаростійких керамічних матеріалів системи B-Si-C авіакосмічного застосування".

Олені Ярмолюк, кандидату технічних наук, старшому викладачу ІЕЕ – для проведення дослідження "Розробка моделі оптимального функціонування енергетичних хабів в інтелектуальних системах енергопостачання України".

Найближчим часом ми розповімо на сторінках газети про роботи, які отримали фінансування.