17 лютого 2015 року на фізико-математичному факультеті відбулась  подія, на яку чекали студенти та викладачі. Цього дня було відкрито щойно відремонтовану навчальну аудиторію 421 у 7-му корпусі, у якій здійснюватиметься підготовка студентів за новою спеціалізацією "Страхова та фінансова математика".

Стрічку на церемонії відкриття перерізали перший проректор НТУУ "КПІ" Ю.І. Якименко та перший проректор Університету м.Ульм (Федеративна Республіка Німеччина) У.Штадтмюллер. В урочистій процедурі взяли участь студенти і викладачі кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей фізико-математичного факультету. Присутність колеги з Ульма мала безпосереднє відношення до нової спеціалізації, оскільки підписана в листопаді 2014 року угода між університетами передбачає обмін студентами та викладачами Інституту страхової математики (м.Ульм) та ФМФ, спільне керівництво  дипломними роботами та магістерськими дисертаціями в галузі страхової математики.

Відкриваючи церемонію, Ю.І.Якименко наголосив, що навіть у такий скрутний час університет знаходить можливості готувати саме тих фахівців, яких потребує ринок праці та сучасні умови. Він відзначив, що поява такої сучасної аудиторії стала можливою завдяки поєднанню зусиль кафедри та факультету, ініціативу яких підтримав університет. У.Штадтмюллер згадав про тісну наукову співпрацю між фахівцями двох університетів та організацію спільних конференцій в Україні та Німеччині. Після підписання в листопаді 2014 року Договору про співпрацю між університетами з'явилась можливість здійснювати обмін студентами та аспірантами. У спільному проекті, який готується, буде передбачено, що сторони намагатимуться узгоджувати програми з метою видачі студентам подвійних дипломів.

Декан ФМФ В.В. Ванін подякував гостеві за підтримку та допомогу в налагодженні плідних контактів та висловив сподівання, що співробітництво  буде поширено і на інші спеціальності. Голова страхової компанії, випускниця ФМФ 2005 року Г.В.Дорошенко розповіла про існуючі зв'язки між компанією і кафедрою математичного аналізу та теорії ймовірностей і підтримала відкриття нової спеціалізації. Варто зауважити, що торік студенти вперше проходили виробничу практику в її страховій компанії.

Після офіційної церемонії У. Штадтмюллер відповів на запитання студентів, яких цікавили  практичні аспекти отримання подвійних дипломів. Він розповів також про місто Ульм, у якому працював Й. Кеплер та народився А. Ейнштейн.

Уже тепер студенти кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей слухають спеціальні курси з теорії фінансової математики та теорії хеджування ризиків. Незабаром почнеться викладання спецкурсів з особливостей страхування рухомого майна та життя людини. Планується залучати спеціалістів-практиків для проведення занять зі студентами та керівництва дипломними роботами.

З.П. Ординська, доцент кафедри МА та ТЙ

Дата події