Другий день фестивалю «Sikorsky Challenge 2014» було присвячено передусім справам конкурсним.

У виставковому залі Наукового парку «Київська політехніка» журі конкурсу «Sikorsky Challenge», який дав ім’я фестивалю, розглянуло 22 проекти фіналістів. Чи, радше, фіналісти представили свої розробки високому журі, до складу якого входили науковці, представники благодійних фондів і венчурного бізнесу з кількох країн. Робота розпочалася зі вступного слова ректора НТУУ «КПІ» академіка НАН України Михайла Згуровського, який після привітання учасників передав управління подальшою роботою голові журі – відомому IT-фахівцю і бізнес-тренеру, засновнику і керівнику інноваційного технологічного бізнес-інкубатора «Be Next IT» Ігорю Пеєру (Ізраїль).

Для фіналістів це заключний етап довгого шляху, який розпочався ще у квітні, коли вони надіслали свої проекти для участі у конкурсі. Їхні проекти Експертна рада конкурсу виділила з-поміж п’ятдесяти двох розробок, які надійшли на її розгляд, тож участь у сьогоднішніх презентаціях – це вже певний успіх. Утім – головне, все ж таки, створення реального стартапу, і цього прагнуть усі фіналісти. День презентацій – чудова нагода наблизитися до здійснення мрії. Але річ не лише в презентаціях. Про це говорив, звертаючись до конкурсантів, Ігор Пеєр: «Для вас наступив зірковий час. Представляти проекти, над якими ви довго працювали, виступати перед такою панеллю інвесторів і шановного міжнародного журі дуже непросто. Але, з іншого боку, цей виступ до певної міри увінчує вашу справу! Ви сьогодні тут. Але ваша присутність тут не закінчується презентацією … Звідси починається наступний етап. Якщо до цього моменту для вас головним було підвести проект до точки, коли його потрібно представляти, то тепер ви наблизилися до етапу, коли проект потрібно виростити. І ті, хто перебуває у залі, можуть вам у цьому допомогти…».

Презентації розпочала доповідь ««Енергоефективна і екологічно чиста установка для отримання прісної води з використанням енергії навколишнього простору». Коли авторка цієї розробки – Анастасія Іванова – подавала свій проект на конкурс, вона була ще школяркою, членом Малої академії наук. Тепер вона першокурсниця КПІ. Та експерти скидок на вік не робили: після презентації пройшло серйозне обговорення перспектив і умов реалізації цієї розробки. Так само серйозно обговорювалися ще кілька робіт членів МАН. Варто зауважити, що всі ці розробки стосувалися цілком конкретних речей, наприклад один з юних авторів запропонував програмно-апаратний комплекс для проведення пошуково-рятувальних та антитерористичних операцій, ще один – пристрій введення даних в системі управління побутовими приладами для людей з обмеженими можливостями та інші.

Проекти досвідченіших конкурсантів, а серед них були не лише молоді інженери, але й доктори наук, також були присвячені розв’язанню найрізноманітніших практичних завдань, про що свідчать їх назви: «Орбітальне сервісне обслуговування», «Безпілотний літальний апарат «Spectator», «Портативна водоочисна установка», «Система моніторингу соціальних мереж «Network Monitor», «Наносупутник «PolylTAN-2» для освітнього, наукового і технологічного застосування» тощо. Безумовно, кожна з цих розробок заслуговує на впровадження і підтримку з боку інвесторів, тому, напевно, вибір, який постане перед експертами, буде нелегким.

Тим часом, у Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ» активно працювало журі й іншого конкурсу, який проводиться в рамках фестивалю, – «Intel-Техно Україна 2014-2015». Відповідно до його умов презентація проектів і інтерв’ю журі з їхніми авторами проводиться в закритому режимі, тобто до презентації проектів уболівальники юних авторів, глядачі та представники преси не допускаються.

Проте їх наукові керівники часу також не гаяли: цього дня для них і вчителів середніх шкіл проводилися заходи Освітньої Академії Intel ISEF «Наука в школі». Тож представники цієї категорії учасників фестивалю слухали лекції науковців Національної академії наук України, викладачів ВНЗ та представників провідних IT-компаній. Тематика їх була доволі широкою: «Науковий метод, критичне мислення та інноваційні дослідницькі методики в науці та освіті» (С.Л.Мосякін, чл.-кор. НАН України, науковий консультант Intel ISEF), «Перспективи розвитку Wi-Fi» (Ігор Міхаліцин, головний менеджер компанії TP-LINK), «Яка освіта потрібна ІТ-спеціалісту для кар’єрного та професійного розвитку» (О.П. Сирота, директор з розвитку персоналу EPAM Systems), «Розвиток винахідницьких здібностей учнів в процесі навчання фізиці» (А.А.Давиденко, професор, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін Чернігівського ОІППО ім. К.Д.Ушинського,) та інші. Втім, це був не лише лекторій – педагоги активно спілкувалися з керівництвом конкурсу і отримали відповіді на запитання щодо принципів оцінювання проектів.

Друга частина Освітньої Академії Intel ISEF знов об’єднала юних конкурсантів з їх педагогами: перед ними з науковою доповіддю «Роль ЦЕРН у науковому світі» виступив доцент Інженерно-фізичного факультету НТУУ «КПІ» Анатолій Мініцький. Після неї в Центрі культури і мистецтв університету відбувся телеміст-відеоконференція з фахівціями ЦЕРНу, під час якого київська аудиторія мала змогу поспілкуватися з провідними українськими та іноземними фізиками, які нині працюють у Швейцарії над розв’язанням найпотаємніших загадок світобудови.

Закінчився день відкритим суперфіналом конкурсу ««Intel-Техно Україна 2014-2015», під час якого автори найкращих проектів представили їх широкій аудиторії.

Дата події